Mobil

Android'in en çok hangi sürümü kullanılıyor?

Google'ın aylık raporlarının sunduğu rakamlara baktığımızda en fazla hangi Android sürümünün kullanıldığını görüyoruz, ayrıntılara bakın...

Android'in en çok hangi sürümü kullanılıyor?

Google Android'i satın aldığından beri köklü değişiklikler yaşandı. Firma baştan aşağı revizyona uğrayarak yeni yönetim stratejileri içerisinde rakip mobil işletim sistemlerine fark atacak derecede gelişti ve hala gelişiyor.Bugün bu gelişmelerden birinin daha yaşandığını, yani yeni Android Market'in isminin Google Play Store olarak değiştiğini sizler ile bu paylaşmıştık.

En çok kullanılan sürüm: 2.3.3 Gingerbread

1331121514_gingerbread.jpgGoogle dev mobil işletim sistemi Android için olan raporlarını aylık bir şekilde hazırlayıp sunmakta. Sunulan son raporlara göre en çok kullanılan Android sürümü 2.3.3 Gingerbread olarak çıktı. En çok kullanılan sürüm olan Gingerbread'ın kullanım oranı ise tabloya baktığımızda %61.5 olarak görünüyor. 2. sırayı ise bir önceki sürüm versiyonu olan 2.2 Froyo sürümü alıyor.

Google'ın sunduğu rapora dair tablomuz: tabloda iniş ve çıkışları görmeniz mümkün.

1331121598_androidiniscikis.jpg
Ice Cream Sandwich neden tablonun en altında?

1331121689_android-icecream-sandwich.jpgYeni çıkan ve küçük bir kitle tarafından kullanılan sürüm yani Android 4.0 ise tabloda düşük bir rakam ile karşımıza çıkıyor. Güncellemeler ve yeni cihazlarla birlikte bu tablo Ice Cream Sandwich'in liderliği şeklinde değişebileceğini hatırlatalım. Yeni gelecek aylık raporumuzda hangi Android sürümünün olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.