Mobil

Android'in mesaj uygulaması güncellendi!

Google, Android'in mesaj uygulaması olan Android Messages'ı yeni özellikler ile güncelledi. Android Messages ile mesajlaşma artık daha keyifli.

Android'in mesaj uygulaması güncellendi!

Google, Android ile çalışan telefonlar için Android Messages isimli uygulamasını geçtiğimiz yıllarda indirime sunmuştu. Standart mesajlaşma uygulamalarına göre daha sade ve akıcı bir arayüze sahip olan Android Messages, yıllar içerisinde güncellemeler alarak gelişmeye devam etti. Google, bugün de Android Messages uygulamasına yeni özellikler ekleyen bir güncelleme yayınladı.

Android Messages 2.7 güncellemesi ile Google'ın görüntülü konuşma servisi Google Duo uygulamaya entegre ediliyor. Eğer mesajlaştığınız kişi Google Duo kullanıyorsa, uygulamadan çıkmadan direkt o kişiyi görüntülü arayabiliyorsunuz. Bu özellik için WhatsApp benzetmesi yapabiliriz.

1511247064_android-messages.png

Güncelleme ile ayrıca çift SIM kart desteğine sahip telefonlar için RCS standartlarına destek verilmeye başladı. Bu RCS standartı ile her iki hattınıza gelen mesajları ayrı bir şekilde Android Messages uygulaması üzerinden görüntüleyebiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 5.7 MB büyüklüğündeki Android Messages uygulamasını, Google Play Store'dan indirebilirsiniz.

Android Messages uygulamasını indirmek için tıklayın
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.