Mobil

Android'in mucidinden yılın bomba akıllı telefonu geliyor!

Android'in kurucularından eski Google çalışanı Andy Rubin'den, 2017'ye bomba gibi düşecek bir akıllı telefon geliyor.


Andriod kurucularından Andy Rubin, akıllı telefon işine geri dönüyor.  İki yıl önce Google'dan ayrılan Rubin,  Bloomberg'den gelen son bir rapora Essential olarak adlandırılan yeni bir şirket ile dönüş yapıyor. Bu şirket aracılığıyla, yüksek özellikli akıllı telefon  ile birlikte birkaç akıllı ev ürünleri üzerinde çalışıyor.

Essential'ın, 5.5 inçten daha büyük olan çerçevesiz ekranlı üst seviye bir akıllı telefon üzerinde çalıştığı bildirildi. Ayrıca, ekran basınca duyarlı olabilir. Telefonun doğrudan iPhone ve Google Pixel ile rekabet ettiği söyleniyor. İddialara göre Essential, metal kenarlar ve telefon için seramik bir arka tasarımı test ediyor. Bu telefonun aynı zamanda LG G5 ve Moto Z gibi modüler olabileceği söyleniyor. Rapora göre telefon, şarj etmek ve 360 derece kamera dahil üçüncü taraf  donanım aksesuarların ekosistemini desteklemek için kullanılacak özel bir manyetik konektör ile birlikte gelecek. Google, yılarca beklenen ve çıknca olay olacak olan Project Ara modüler akıllı telefonunu geçen yıl iptal etmişti.

Raporda, cihazların Android tabanlı bir işletim sisteminde çalışıp çalışmayacağının henüz "belirsiz" olduğu söyleniyor. Essential, 2017 yılının ortasında yeni akıllı telefonunu 649 dolar civarında bir fiyatla başlatmayı hedefliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.