Mobil

Android'in son versiyonu Key Lime Pie bu telefonla geliyor!

Motorola'nın bu cihazı 2013'e damgasını vuracak!

Android'in son versiyonu Key Lime Pie bu telefonla geliyor!

Geçen yıl Motorola'nın 'Motorola X Phone' isimli bir akıllı telefon çıkaracağı yönünde söylentiler olmuştu. Şimdi bu cihaza ait yeni söylentiler geldi. Haberin kaynakları çok sağlam değil ama söyledikleri oldukça makul görünüyor.

Söylentilere göre Motorola X Phone şu özelliklere sahip olacak:

Motorola X Phone 5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Ancak ekran baştanbaşa telefonu kaplayacağı için Galaxy S3'ün ekranı bu telefondan daha küçük görünecek.

Motorola X Phone bir Nexus cihazı da olabilir. Ancak bu başlangıçta olumsuzluklar getirebilir. Görünüşe göre bu cihaz Verizon markası ile birlikte Motorola'nın ilk çapraz çift taşıyıcılı cihazı olacak.

1358706539_motorola-x-1.jpg

Ayrıca Motorola X Phone, Google'ın gelecek olan bir sonraki mobil işletim sistemi Android 5.0 Key Lime Pie ile birlikte çalışan ilk cihaz olarak Google I \ O etkinliğinde tanıtılacak.

Bu bir Nexus cihazı olmayacak ama Motorola, Nexus benzeri hem Android deneyimini hem de arayüz birimini bu cihazla geliştirmek için çalışmalar yürütüyor. Ayrıca Google'ın işlevselliğini geliştirmek için bu cihazda kullanmak üzere Samsung'un S Beam benzeri bir özellik üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Eğer Motorola X Phone gerçek olursa 2013 yılına damgasını vuracak gibi görünüyor. Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Misafir
ekran büyüklüğünün s3le kiyaslanması çok saçma. niye böyle bişey yapıldı ki?
Cevapla
Ayşe Aydoğmuş
En popüler cihaz S3 olduğu için ekranı anlatmak için S3 kullanılmış. Ayrıca maksat kıyaslamak değilde, ekranın görünüş biçimini anlatmak içn kullanılmış diyelim.
Cevapla
Bence Motorola X, nexus 5 olarak android 5 ile gelecek ve Google şimdiye kadarki en harika showu bu telefonla yapacak.
Cevapla
Misafir
ekran büyüklüğünün s3le kiyaslanması çok saçma. niye böyle bişey yapıldı ki?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.