Mobil

Android’in yeni heykeli neyi ifade ediyor?

Kromdan yapılan yeni Android heykeli beraberinde birçok iddiayı da getirdi.

Android’in yeni heykeli neyi ifade ediyor?

Android sürümlerinde genellikle tatlı isimlerini tercih eden Google, her resmi tanıtım sonrası yeni sürümü ifade eden heykeli ise Mountain View kampüsünde sergiliyor. Daha önce sergilenen heykellerin tam karşısında ve krom rengine sahip yeni bir tasarımın yerleştirilmesi yeni dedikoduları da beraberinde getirdi.

Android’in geliştirici yöneticilerinden Paul Wilcox’un yayınladığı fotoğrafta kromdan yapılmış gibi görünen parlak bir Android heykeli bulunuyor. Paul Wilcox bu heykelin yeni bir Android sürümüne ait olmadığını bildirdi.
1359701802_1.jpg

Yeni sürüm henüz doğrulanmasa da yüksek ihtimalle Key Lime Pie ismini alacak. Mayıs ayında tanıtılacak Android 5.0’ı bu heykel temsil etmeyeceğine göre farklı bir iddia gündeme geliyor.

Kromdan yapılan yeni heykel Android ve Chorome OS arasında etkileşim sağlayacak yeni bir proje olabilir.  Bu sayede Android’de yer alan uygulamların Chorome işletim sisteminde de çalıştırılabilecek. Tabi bu iddiların tam aksine sadece Chorome OS sisteminde de radikal değiliklikleri temsil edebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.