Mobil

Android’in yeni kralına selam durun: İşte Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Geekbench performansı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Galaxy S23 Ultra modeli son Geekbench performans testiyle tüm zamanların en güçlü Android telefonu olmayı başardı.

Android’in yeni kralına selam durun: İşte Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Geekbench performansı

Teknoloji geliştikçe akıllı telefonların kabiliyetleri ve tabi güçleri de gelişmeye devam ediyor. Genelde bu gelişimin bir bütün halinde seyrettiğini görürüz. Çünkü OnePlus’ından Oppo’suna, Xiaomi’sinden Lenovo’suna kadar neredeyse tüm markalar, o yılın trend donanımlarıyla karşımıza çıkarlar. Örneğin Android dünyası için şimdinin modası Snapdragon 8 Gen 2 yonga setidir ve neredeyse tüm yeni amiral gemisi modelleri gücünü bu yonga setinden alır, biri hariç!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ile mobil işlemci devi Qualcomm arasında yapılan özel anlaşmaya göre, Qualcomm Samsung Galaxy S23 serisine özel bir yonga seti geliştirdi ve bunun ismini de Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy olarak belirledi.

Android’in yeni kralına selam durun: İşte Samsung Galaxy S23 Ultra’nın Geekbench performansı

Standart modelden daha hızlı çiplere sahip olan bu yonga seti de doğal olarak Galaxy S23 serisini rakiplerinin önüne geçirdi. Bugün ortaya çıkan yeni bir Geekbench 5 test sonucu ise, Galaxy S23 Ultra’nın Android dünyasının en performanslı telefonu olduğunu gösterdi.

Söz konusu teste baktığımız zaman, Galaxy S23 Ultra’nın tek çekirdek testinden 1604, çoklu çekirdek testinden ise 5311 puan aldığını görüyoruz. Bu alanın önceki lideri olan OnePlus 11, tek çekirdek testinden 1342 çoklu çekirdek testinden ise 4758 puan alabilmişti. Sayılardan da anlaşılacağı üzere yeni Galaxy S23 Ultra modeli tüm zamanların en hızlı Android işletim sistemli akıllı telefonu olmayı başardı.

Yorumlar
5454
ANDROID DIYOR ZATEN
Cevapla
Mmet
2020 de çıkan iphone ile aynı inanmaya açar internete bakar ğç yıl geriden gelen kral
Cevapla
Polat
Android diyor zaten
Unknown
Iphone SE'yi mi diyosun? O tek core testinden 1718 multi core testinden de 4564 aldi da.
MrKonyar
Çoklu çekirdekte 14 pro max ile neredeyse aynı tek çekirdekte 100 puan daha düşük nasıl olur iphone 12 ile aynı puan oluyor. Ayrıca 2020de çıkan 3 yıl oldu gibi kelime oyununa gerek yok 2020de çıkan iphone ekimde satışa çıktı bu telefon şuan teslimatlara başladı yani aralarında 2 yıldan biraz fazla var o telefonlarla bile. Applecı olmak zor zanaat gerçekten ya...
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.