Mobil

Android'in yeni sürümü Jelly Bean 5.0 olmayacak!

Google işletim sistemi Android'in yeni sürümü için neler düşünüyor?

Android'in yeni sürümü Jelly Bean 5.0 olmayacak!

Son zamanların en büyük ve en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android'in 2012'de çıkması beklenen yeni işletim sistemi Jelly Bean Android 5.0 hakkında yeni haberler var.

Bildiğiniz üzre Ice Cream Sandwich Android 4.0 sürümü çıkalı henüz fazla olmamış, Türkiye için henüz güncellemeyi yayınlamayan donanım üreticileri bulunuyor.  Hal böyle iken Google'ın Android'in 5.0 sürümü Jelly Bean'ın çıkması son derece anormal bir durum olurdu.

1338486597_android-jelly-bean1329392557.png

Google'ın yeni Android versiyonunu Google I/O 2012 konferansında duyurması bekleniyordu. Fakat yeni Android versiyonu 5.0 olmayacak. Android'in yeni işletim sistemi 4.1 olarak karşımıza çıkacak. Google'ın Asus'a ürettireceği Nexus tableti, 14 Mayıs'tan bu yana test ediliyor. Sızan bilgilere göre Android'in yeni işletim sistemi için  test edilen tabletin yazılımı Android 4.1 ayrıca yapı numarası ise JRN51B. Yapı numarasının başındaki J harfi, Jelly Bean sürümünü işaret ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.