Android'li Nokia gelebilir

Nokia CEO'sunun yaptığı son açıklama akıllarda soru işaretine neden oldu.

Android'li Nokia gelebilir

Nokia'nın CEO'su Stephen Elop, Ağustos 2012'de yaptığı açıklamada da "Günümüzde Android, Apple ve Windows arasında süren savaşta bizim konumumuz belli, bu mücadeleyi Windows Phone ile sürdüreceğiz" demişti.

Şimdi ise İspanyol El Pais portaline verdiği röportajda, Nokia CEO'su açıklamasında küçük değişiklikler yapması dikkatlerden çekti. Elop, Google'ın mobil işletim sistemi Android tabanlı bir Nokia akıllı telefon piyasaya sürmekle ilgili planları olup olmadığı sorulduğunda, "Mevcut ekosistemde Windows Phone kullanıyoruz. Ancak her zaman bir sonraki adımı düşünmekteyiz" dedi. HTML 5 ve Android'in gelecekteki rolü hakkında düşündüklerini belirten Elop, "HTML5 -ister Android olsun, ister Windows Phone- platformu önemsiz hale getirebilir, ama bunu söylemek için çok erken" dedi.

1357628553_elop-ballmer.jpg

Elop, şimdilik Microsoft ile tatminkâr bir birliktelik yürüttüklerini söyledi ve "her şey mümkün" dedi. Nokia firması,  Lumia 920 ile başarılı bir grafik çizdi ve 2013 için en az üç yeni Lumia modeli piyasaya sürmeyi düşünüyor.