Mobil

Android'li Samsung Galaxy Camera geliyor!

Samsung 15 Ağustosta bu kamerayı mı tanıtacak?


Daha önce Google'ın Android CEO'su Andy Rubin, geçen ekim ayında verdiği bir röportajda, bir gün bütün ekranların Android destekli olacağını söylemişti. Aslında birkaç yıl önce bu düşünce imkansız gibiydi. Ancak teknolojinin aldığı yol bu düşüncenin yanlış olmadığını kanıtladı. Samsung firması Android ekosisteminin açık ara lideri haline geldi.

Samsung firmasının Polaroid'in ardından Android destekli kamera üzerinde çalıştığı söyleniyor. Şirketin USPTO'den (Birleşik Devletler Patent ve Marka Ofisi) "Samsung Galaxy Camera" ismi için başvurması ile bu söylentiler olmuştu.

1343076505_samsung-galaxy-camera.jpg

Hatırlayacağınız gibi daha önce Polaroid de, Android işletim sistemi ile çalışan 16 megapiksellik kamerası SC1630 Smart Camera'yı CES Fuarı'nda duyurmuştu. Polaroid SC1630′un, Wi-Fi bağlantısını desteklemesi ile çekilen fotoğrafları direk sosyal ağlara yükleme yeteneğine sahipti. Kameranın bu özelliği ile, kamera ve akıllı telefonu birleştirerek kullanıcılara sunması rakiplerinden farklı olduğunu göstermişti.

Samsung da Polaroid'i örnek alıp Galaxy isimli bir kamerayı piyasaya sürebilir. Yani Samsung, 15 Ağustos tarihinde gerçekleştireceği etkinlikteki Galaxy ürünü Android destekli Galaxy kamera olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.