Mobil

Android'li telefonunuzdaki tuş kilidini unutun!

Size fazlasıyla zaman kazandıracak Gravity Screen uygulaması telefonunuzun ekranının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlıyor.


Akıllı telefonunuzun gerçekten akıllı olduğunu hissettiren uygulamalar ile yapacağınız ayarlar sayesinde, şartlar sağlandığı zaman uygulamalar telefonun otomatik olarak görevlerini yerine getirmesini mümkün kılıyor. Örneğin,

1423387289_img20150208010257.jpg

Gün içerisinde telefonumuzu kaç kez cebimizden veya çantamızdan çıkarıp geri koyduğumuzu saymak mümkün değil. Artık saate bakmak için bile elimiz telefona gidiyor. Telefonu her çıkardığımızda da en az iki kez güç tuşuna basmak veya çift tıklama yöntemini kullanmak durumunda kalıyoruz. Ancak bu işlemler bir zaman sonra can sıkıyor.

1423387278_img20150208010241.jpg 

Bu sıkıntıyı gideren uygulama ise Gravity Screen. Telefonunuzun duruşunu tespit eden uygulama, buna göre ekranı kapatıyor veya açık bırakıyor. Öncelikle telefonun dik açıda ters mi, düz mü durduğuna bakan Gravity Screen, ardından ekranın yukarıda mı aşağıda mı olduğunu belirliyor ve son olarak da yakınlık sensöründen aldığı verilere bakarak ekran ayarını sizin için anında yapıyor.

1423387263_img20150208010224.jpg

Gravity Screen, varsayılan ayarlarıyla oldukça verimli çalışıyor. Neredeyse %100 kesinlikle çalışan uygulama, batarya ömrüne çok az etki ediyor. Eğer telefonunuzu varsayılan şekillerde tutmuyorsanız da, Gravity Screen her bir detayı tek tek ayarlamanıza olanak sağlıyor. Uygulamanın ücretsiz sürümü eksiksiz ve çok başarılı bir şekilde çalışıyor. Uygulamanın geçmişi iki yıl öncesine dayanıyor ancak yeni cihaz alan ve alacak kullanıcıların bu uygulamayı kullanmasını tavsiye ediyorum.

 Uygulamayı indirmek için Gravity Screen

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.