HTC’nin Transfer Tool isimli ücretsiz uygulamasıyla listemize başlıyoruz. Bu uygulama ile Wi-Fi üzerinden neredeyse tüm verilerinizi taşımanız mümkün. Eski SMS mesajlarınız da dahil olmak üzere en az Android 2.3 kullanan eski bir telefona sahipseniz, HTC Transfer Tool sizleri bekliyor. Uygulama, HTC telefonlar için ücretsiz sunuluyor.

Verilerin taşınması konusunda başarılı bir uygulamaya sahip olan Motorola, Migrate isimli uygulamasıyla fotoğraflarınızı, kişilerinizi, arama geçmişinizi ve müziklerinizi taşımanıza olanak tanıyor. Uygulama ücretsiz ancak ve kullanmak için Android 2.2 veya üzeri sürümlü bir telefona ihtiyacınız var.

Google Play Store: Motorola Migrate

Samsung çift yönlü bir taşıma imkanı sunuyor. Yani eskiden Android kullanmış olmanıza gerek yok, iOS cihazlardan da verilerinizi taşımanızı sağlıyor. Mesajlarınızı, rehberinizi, arama geçmişinizi ve fotoğraflarınızı taşıyabilirsiniz. Uygulamayı kullanmak için en az iOS 5 ve Android 4.0 sürümüne ihtiyacınız var.

Google Play Store: Samsung Smart Switch

Sony, Xperia Transfer Mobile uygulamasıyla karşımızda. iOS ve Windows Phone işletim sistemli cihazlardan Android’e veri aktarımını kolaylaştıran uygulama ile rehberinizi kolayca taşıyabilirsiniz. Windows Phone 8, iOS 4 ve Android 4.0 üzerindeki tüm sürümler destekleniyor. Xperia Transfer Mobile uygulaması da ücretsiz olarak sunuluyor.

Google Play Store: Xperia Transfer Mobile

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.