Angry Birds 2, freemium oyun mekanizması ile biraz daha komplike haline gelmiş. Bulmaca özelliği daha da artmış. Oyunu oynamaya başladığınızda ilk oyuna nazaran daha fazla item ihtiyacı hissedeceksiniz. Oyun sırasında kuşlarınız bittiğinde video izleyerek veya elmas harcayarak extra kart alabiliyorsunuz, ya da belirli bir süre bekeyip bedava kart alabilirsiniz. Oyuna Facebook ile bağlandığınızda arkadaşlarınıza güçlendirme gönderip alabilirsiniz.

Angry Birds 2’nin grafik, animasyon ve yeni mekanikler ile ilk oyundan oldukça farklılaştığını görebilirsiniz. Alıştığımız dünya tasarımı, sıralı görevler ve sınırsız can’dan farklı olarak zincir bölüm şeklinde bir ilerleyiş mevcut. Bölüm geçtikçe ilerleyerek çeşitli dünyalar arası ilerliyorsunuz.

Bölümlerde, kuşlar kart şeklinde sol alt kısma yer alıyor. Burada isterseniz sırasını değiştirip duruma göre kuşlarınızı kullanabilirsiniz. Kuşların rengi ile kırılacak itemlar daha da belirgin hale gelmiş. Örneğin mavi kuş buzları çok rahat kırıp, sarı kuş tahtalara aman vermiyor. Her kuşun kendine has özellikleri mevcut, oynarken renklere ve gelen engellere göre strateji yapmak akılıca olacaktır.

Ekranın sağ üst kısmında yaptığınız yıkımın başarısına göre dolan lvl çubuğu bulunmakta. Dolduktan sonra random olarak bedava kuş kartı veriyor. Aşamalı bölümlerde kuşları dikkatli kullanmalısınız, kuşunuz kalmazsa bölümü düşük yıldızla bitirmek zorunda kalabilirsiniz. Ben bu bölümü 1. Bitireceğim ya da beklemeden oynamak istiyorum diye hırs yaparsanız, elmas ya da parayla kart alabilirsiniz. Oyununu oynamak ücretsiz ancak uygulama için satın alma seçenekleri mevcut.

Kuş kartlarınız bölüm geçtikçe güçlenip ve seviyeleri artıyor. Bu sayede daha yıkıcı hale geliyorlar.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.