Mobil

Anket: Hangi akıllı saati almayı düşünüyorsunuz?

Akıllı saatler hayatımızda daha fazla yer almaya başlamışken siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Anket: Hangi akıllı saati almayı düşünüyorsunuz?

Akıllı saatler uzun zamandır hayatımızda olan teknolojik ürünler. Akıllı saatlerin “giyilebilir teknolojiler” olarak adlandırılmaya başlamaları ise sanırız Samsung’un Android işletim sistemine sahip saati Galaxy Gear ile oldu.

Galaxy Gear akıllı telefonların tüm yeteneklerini içinde barındıran bir ürün olmuştu ve “akıllı saat” algısını bambaşka bir boyuta taşımaktaydı. Tek sorunu ise tüm giyiebilir cihazların sorunu olan şarj problemiydi.

Daha sonra Samsung Android işletim sisteminden vazgeçerek kendi geliştirdiği Tizen işletim sistemine sahip (Gear 2 ve Galaxy Fit) akıllı saatlerini ve spor bantlarını piyasaya sürdü. En son olarak geçtiğimiz gün detaylı incelemesini yaptığımız Gear S firma tarafından pazara sunuldu.

1424951444_maxresdefault.jpg

Sony’de giyilebilir teknolojilere Smart Watch serisi ile başladı. Bu günlerde 3. neslini satışa sunan Sony’nin giyilebilir teknolojiler konusunda rakiplerinden bir adım önde olduğunu söylemek yanlış bir yorum olmayacaktır diye düşünmekteyiz.

1424951486_sony-smartwatch-3-black-white.jpg

LG bu noktada rakiplerine göre biraz geç kaldı ama G Watch R ve G Watch Urbane ile tüm dikkatleri üstünde toplamayı başardı.

1424951551_lg-g-watch-r.jpg

Motorola tarafında ise Moto 360 sanırız akıllı saatler içinde en başarılı tasarıma sahip ürün oldu.

1424951606_untitled.jpg

Dünyanın en zengin teknoloji firması Apple ise giyilebilir teknolojilere oldukça karamsar bir bakış açısıyla yaklaşıyordu ki onlarda mutlaka bir ürün yapma gerekliliği konusunda ikna oldular ve Apple iPhone 6 ile birlikte Apple Watch’ı bizlere tanıttı.

1424951663_apple-watch-61.jpg

Yerli üreticimiz Quadro’nun da S71 ve S88 bütçe dostu akıllı saatleri piyasada satılıyor. Farklı farklı alternatifler sunan birçok modeli piyasada görebilmekteyiz. 

1424951764_quadro-smart-watch-s71temel-ozellik-iconlar.jpg

Bu noktada sizlere şunu sormak istiyoruz.

Son zamanlarda kendinize akıllı saat almayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız hangi modeli size daha fazla hitap ediyor?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.