Mobil

App Store bir aileyi daha üzdü!

App Store'un yeni kurbanı 8 yaşındaki bu çocuk oldu!


Apple'ın mobil işletim sistemi iOS'un uygulama ve oyun marketi olan App Store gün geçtikçe yeni olaylara sebep olmaya devam ediyor. App Store'un son kurbanı yine bir çocuk oldu. Daha önceki haberlerimizde bu tarz istenmeyen, ailelerin cüzdanlarını boşaltan App Store mağduriyetlerini sizlere yansıtmıştık.

1374483548_5077558.jpg

Geçtiğimiz günlerde meydana gelen olay yine şaşırttı. App Store'da yer alan ücretli uygulamaların yeni kurbanı bu sefer 8 yaşındaki Lily idi. Aralarında Campus LifeMy HorseHay Day ve Smurfs Village gibi daha bir çok popüler ücretli oyunların bulunduğu oyunu babasının App Store üyeliğini kullanarak 6100 dolarlık uygulama satın alan Lily ailesini çok zor bir duruma sürükledi. Yaklaşık 12.000 TL değerindeki bu harcamaları aileyi kara kara düşündürmeye başladı.

1374483102_-lee-neale.jpg

Baba Lee Neale

Lily, babasının App Store şifresini el hareketlerinden takip ettiğini ve daha sonra tek başına market üzerinde dolaşıp uygulamaları indirdiğini dile getirdi. Bu durum karşısında mağdur olan aile Apple'a dilekçe göndererek yapılan harcamaların kendilerine iade edilmesini istedi. Apple'ın tavrı ve uyguladığı politika ise önceki vakalardaki gibi oldukça net ve kesindi. Fakat Apple, ailenin mağduriyetini göz önünde bulundurarak yapılan 72 adet farklı harcamanın bedelini aileye geri ödedi.

Yorumlar
Misafir
Arkadaşım bizde mağdur durumdayız. para iadesi için ne yapmamız gerekiyor.bilgilendirirseniz çok seviniriz.
Cevapla
Misafir
Nasıl satın alıyorlar anlamıyorum :)
Cevapla
Aynı durumun benzerini ben de yaşadım oğlum 2200 tl lik harcama yapmıştı 6 ay önce ve apple storeda yetkili bayan 2 gün içerisinde geri ödemeyi onayladı ve kredi kartıma parayı yatırdı. Siz siz olun ipaddeki ayarlara çok dikkat edin ve sınırlama şifresi koyun, ayrıca şifrenizi her işlemde istenecek şekilde düzenleyin
Cevapla
Misafir
ipone kullanan arkadaslar dikkat etmesi lazim
Cevapla
Misafir
ippne kullanıcılarını kisitliyor ne bir parca gonderebiliyon nede bir videoo nede bir resim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.