Mobil

App Store uygulamalarına yarın zam geliyor!

Apple, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkelerde App Store uygulama fiyatlarını yarından itibaren artıracak.

App Store uygulamalarına yarın zam geliyor!

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın uygulama geliştiricilerine gönderdiği elektronik posta özellikle Türk kullanıcıları çok üzecek bir değişikliğe imza attı. Şirket geliştiricilere gönderdiği e-posta'da uygulamalara zam yapacağını açıkladı.

Apple, söz konusu e-postada aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 4 ülkede geçerli olacak olan App Store'daki uygulamalara zam yapılacağı bilgisini verdi. App Store'da yer alan ürünlerin ve uygulama içi satın almaların fiyatlarının artırılacağının altını çizen Apple, bunun 36 saat içinde gerçekleşeceğini açıklamış. Apple söz konusu zamlı fiyatları ülkelerdeki vergi politikalarına bağlıyor.

1436389379_img20150708235607.jpg

Türkiye'de satışı yapılan App Store uygulamalarına yeni zammın yarın uygulamalara yansıması bekleniyor. Yapılacak zam oranı hakkında henüz resmi bir bilgi yok ancak gelen bilgiler zammın maksimum yüzde 25 seviyesinde olacağını söylüyor. Yüklemek istediğiniz uygulamalar varsa ve fiyatını çok buluyorsanız yeni zam oranlarının uygulamalara yansıtılmadan önce yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Türk kullanıcıların bu zamlara tepkisi nasıl olacağını merak ediyoruz. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.