Mobil

App Store'un kutu açma politikası değişti!

App Store'un oyunlarda kutu açma politikası nihayet değişti.


Oyun geliştiricileri son yıllarda keşfettikleri F2P oyun sistemi ile oyuncuları adeta sömürmeye başlamıştı. Oyunu ücretsiz olarak sunan ve bu sayade daha fazla kazanan geliştiriciler, oyunlarının içerisinde kutu açma adını verdikleri kumar benzeri bir sistemi de eklemişti.

Oyuncular, aynı kumar oynar gibi gerçek para vererek satın aldıkları bu kutuları açıp, içerisinden değerli item çıkmasını bekliyor. Ancak çoğu zaman bu beklenti hüsran ile sonuçlanıyor. Apple, nihayet buna bir son vermek için kolları sıvadı.

Apple, para ile satılan kutu ve benzeri sistemleri bulunduran oyunların; bu paket veya kutuların içerisinde hangi hediyelerin bulunduğunu ve bunlardan birinin kazanma olasılığının ne kadar olduğunu belirtmesini istiyor.

Bu zorunluluk kutu ve paket açma sisteminin önüne komple geçmese de, oyuncuların daha bilinçlenmesini ve körü körüne para verip içerisinden ne çıkacağını bilmediği paketi satın almasının önüne geçecektir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.