Mobil

Apple 2015 3. çeyrekte yine rekor kırdı!

Apple hız kesmeden yoluna devam ediyor!


Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sonrası piyasaya sunduğu giyilebilir cihazı Apple Watch ve yeni nesil MacBook serisi ile 2015'in 3. çeyreğinde yine rekor satış gerçekleştirdi.

Apple, hissedarlarının yüzünü güldürürken kasasına her geçen gün daha fazla nakit koyuyor ve bu nakit şirketin Ar-Ge bünyesine daha fazla kaynak aktarılması için kullanılıyor.

1437553740_tim-cook-and-5c-bloomberg-buisinessweek.jpg

Apple CEO'su Tim Cook'un bizzat yaptığı sunumda; Apple'ın 2015'in 3. çeyreğinde 47,6 milyon iPhone sattığı dile getirildi. Bu rakam geçtiğimiz yılın satış rakamları ile karşılaştırıldığında %35'e yakın oranda daha fazla.

Yapılan açıklamaya göre Apple aynı çeyrekte 49 milyar dolar ciro ve 10,7 milyar dolar net kar elde ederek tüm zamanların en iyi 3. çeyreğine imza attı. 

Apple 2015 3. çeyrekte 10.9 milyon iPad satışı yaparken, 4.8 milyon adette Mac satışı gerçekleştirdi. Apple Watch ve Apple TV halen diğerleri bölümünde yer aldığı için net bir satış rakamı belirtilmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.