Apple 2023 bombasını patlattı! Tüm iPhone modellerinin fiyatı düşüyor! - Page 1

2023’e ekonomik açıdan güzel haberlerle girdik. Bilindiği üzere asgari ücrete büyük bir zam geldi. Dolayısıyla yeni asgari ücret 8506 TL’ye yükseldi. Merakla beklenen EYT’de koşulsuz bir şekilde onaylandı. Şimdi ise Apple iPhone fiyatlarında indirime gitme kararı aldı.

Apple 2023 bombasını patlattı! Tüm iPhone modellerinin fiyatı düşüyor! - Page 2

Bilindiği üzere Apple’ın akıllı telefon pazarında etkin bir rolü var. Bu role rağmen iPhone fiyatlarının ortalamanın üzerinde bir şekilde fiyatlandırıldığını biliyoruz. Özellikle de Türkiye pazarında iPhone almak için ufak bir servet ödemek gerekiyor. Lakin bu durum yakında değişebilir.

Apple 2023 bombasını patlattı! Tüm iPhone modellerinin fiyatı düşüyor! - Page 3

Cupertino merkezli şirketin önümüzdeki dönemde iPhone fiyatlarında ciddi indirime gideceği belirtildi. Peki ama neden? Apple neden durup dururken iPhone fiyatlarında indirim yapacak? Hemen bu durumu açıklayalım.

Apple 2023 bombasını patlattı! Tüm iPhone modellerinin fiyatı düşüyor! - Page 4

Bilindiği üzere geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 14 serisinde 2 farklı yonga seti kullanılmıştı. Pro modellerde A16, normal modellerde ise A15 tercih edilmişti. Önceki dönemlerde ise Apple böyle bir ayrım yapmıyordu. Tek fark genel olarak kamera tarafında karşımıza çıkıyordu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.