Mobil

Apple, 230 milyon iPhone satacak

Apple'ın hedefi çok büyük. Apple 2017'de iPhone modelleri ile büyük bir vurgun planlıyor.

Apple, 230 milyon iPhone satacak

Çoğunlukla tedarik zinciri alanında bilgisi olan DigiTimes, Apple'ın toplam 230 milyon yeni iPhone modeli satması beklendiğini bildirdi. Önceki raporlar, Apple'ın 95 milyon OLED ekran panelini sipariş ettiğini iddia ediyordu ancak, bunların sadece 10. Yıldönümü dolayısıyla tanıtılacak olan iPhone'nun Edition sürümünde yer alıp almayacağı ya da geleceği söylenen "iPhone 7s" modelleri arasında mı dağıtılacağı açık değil.

Her iki durumda da Cupertino yeni iPhone'ların panellerinin 100 milyona yakınını yalnızca 2017'de sipariş ediyor ve bu da, şirketin büyük bir vurgun yapmaya hazırlandığını gösteriyor.

 1492668868_iphone-7-header.jpg

Kaynaklar ayrıca, Apple'ın yaklaşmakta olan iPhone'ları için ikinci çeyrekte 50 milyondan fazla çip seti sipariş edeceğini ortaya koydu. ADI, Broadcom, Cirrus Logic, Cypress, NXP, Qualcomm, STMicroelectronics ve TI gibi tedarikçilerin, ikinci çeyrekte (Nisan - Haziran) stoklar oluşturmaya başlayacağı bildiriliyor. Bu yıl yeni iPhone'lara yönelik talebi karşılamak için, 3. çeyrekte üretimi hızlandıracaklar.

 TSMC yeni A11 uygulama işlemcisini 10 nm'lik bir süreçte üretiyor ve yılın ikinci yarısında seri üretime geçecek. Bu altı ay boyunca, A11 toplam satışlarının yaklaşık % 10'unu oluşturacak.

Analist Steven Mulinovich'e göre, yenilenen iPhone, 64GB'lık bir taban model için 850 ila 900 $ arasında, diğer yandan da iPhone 7s ve 7s Plus'ın 650 ve 750 dolar fiyat aralığında satış yapacaklarını açıkladı. Geçen yıl, Apple 78,3 milyon iPhone 7 ve 7 Plus birimi sattı. Bu nedenle, yaklaşan iPhone'lar için 80 milyondan fazla satış yapmak gerçek bir olasılık.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.