Apple 2500 TL’ye iPhone mu satacak? İşte bu sorunun yanıtı!

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri Apple iPhone 9 için 2500 TL’lik fiyat etiketi mi belirleyecek? İşte bu sorunun yanıtı.

Apple 2500 TL’ye iPhone mu satacak? İşte bu sorunun yanıtı!

Son dönemde Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtacağı uygun fiyatlı iPhone modeli için son derece düşük bir etiket belirleyeceği konuşuluyor. Öyle ki pek çok kaynak bu fiyatın 2500 TL bandında olacağını savunmakta.

Biz de TeknolojiOku ekibi olarak Apple’ın önümüzdeki günlerde tanıtacağı yeni iPhone modeli için bir video hazırladık. Bu videoda iPhone 9 ya da iPhone SE2’nin nasıl bir fiyat etiketine sahip olacağını tartıştık. Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Destek olmak için Teknolojioku YouTube kanalımıza abone olabilir ve videolarımızı beğenebilirsiniz.

Açık konuşmak gerekirse Apple gibi bir şirketin 2500TL bandında yeni bir iPhone çıkartması çok da olası görünmüyor. Tüm kasayı plastikle kaplasa bile Cupertino merkezli şirket böyle bir etikete cesaret edemez. Malum ülkemizde akıllı telefonlar için yüzde 25 ile yüzde 50 arasında ÖTV, yüzde 18 KDV, yüzde 10 TRT payı ve yüzde 1 Kültür ve Turizm Bakanlığı kesintisi yapılmakta. Dolayısıyla bu vergiler söz konusuyken, Apple gibi bir ismin 2500 TL fiyat sınırında bir cihazı satışa sunması pek de mümkün görünmüyor.

Tabi ki yine de gelecek olan resmi duyuruyu beklemek en doğrusu olacaktır. Umarız biz yanılırız ve Apple gerçekten de iPhone 9 için 2500 – 3000 TL bandında bir fiyat belirler.