Mobil

Apple 3. çeyrek sonuçlarını açıkladı

Net kâr anlamında düşüş gözlense de, iPhone satışları şirketin yüzünü güldürdü.


Geride kalan çeyrekle birlikte birçok teknoloji devi mali tablolarına kamuoyu ile paylaşırken, Apple da elde ettiği gelir ve ürün satışlarına dair bazı bilgiler paylaştı. Apple son çeyrek itibariyle 35.3 milyar dolar gelir elde ederken, şirketin kasasında kalan net kâr ise 6.9 milyar dolar oldu. Geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte elde edilen gelir 35 milyar dolar gelir elde edilmiş sağlanan net kâr ise 8.8 milyar dolar olmuştu.

Cupertino merkezli şirket net kâr anlamında düşüş göstermiş olsa da, iPhone satışlarından önemli bir başarı yakaladı. Apple 31.2 milyon iPhone satışı sağlarken bu rakam geride bıraktığımız yılın aynı döneminde 26 milyon seviyesindeydi. iPad satışlarında ise düşüş söz konusuyken, şirket bu çeyrekte 14.6 milyon tablet satışı gerçekleştirdi. Geride bıraktığımız yıl ise 17 milyon tablet satışı gerçekleştirilmişti.

 Mac satışlarına değinecek olursak; geçtiğimiz yıl aynı çeyrekte 4 milyon olan satışlar bu yıl 3.8 milyon seviyesine gerilerken, satış rakamlarına değinilmeyen iPod satışlarının ise gelen bilgilere göre %32 seviyesinde azaldığı bildiriliyor. 

Yorumlar
Misafir
yenilige gerek yok zaten, hafizayi standart en az 32gb yapip islemciyle ram i artirsa olay biter, iphone 5 yeterince hizli ve stabil 5s en cok ihtiyaç olan dahili Hafızanin azligi...
Cevapla
Misafir
Güle güle apple steve yoksa yenilikte yok gerçeği carpitma sahası da
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.