Mobil

Apple, 500 milyon iOS tabanlı cihaz sattı

Teknoloji dünyasının önemli markalarında Apple, iOS tabanlı kaç cihaz sattığını açıkladı.

Apple, 500 milyon iOS tabanlı cihaz sattı

2013 yılı birinci çeyrek raporunu açıklayan şirket aynı zamanda bir diz istatistikleri de paylaştı. Şirketin CEO’su Tim Cook, şimdiye kadar 500 milyondan fazla iOS ile çalışan cihaz sattıklarını açıkladı.
1359009989_apple.png

Her 1 saniyede 10 cihaz sattıklarını açıklayan şirket, son çeyrekte sadece 70 milyon iOS’lu cihaz satmayı başardı. Tabiî ki bu ürünlerin büyük bölümünü iPhone telefonlar oluşturuyor. Ayrıca şirket şu anda 250 milyon iCloud hesabının bulunduğunu belirtti. Önümüzdeki süreçte hesap sayısında büyük artış yaşanacağına dikkat çekiliyor.

Yorumlar
Misafir
Yav 500 milyon iOS tabanlı cihaz sattık diyorlar, bu sadece iPhone anlamına mı geliyor ey cahil insanlar! iOS tabanlı derken iPhone, iPod, iPad ve daha birçok urun hepsi toplamda 500 milyon cihaz satmışlar, fena sayılmaz ama Samsung sadece Galaxy serisi ile toplamda 100 milyon adet sattı, şimdi ne olacak? Android suanda dunyada tartışmasız 1 numara.
Cevapla
slavesoul
Abi kim ne derse desin bu adamlar bu işi başarıyor. Android mi yoksa iOS' mu tartışılır ama sonuç olarak Apple bu sektörü elinde tutuyor ve bir şekilde insanlara bu cihazları satıyor.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.