Mobil

Apple, App Store'da rekor kırdı

Apple'ın uygulama mağazası App Store'da ne kadar indirme yapıldı.

Apple, App Store'da rekor kırdı

Apple, App Store'da toplam uygulama indirme sayısında yeni bir dönüm noktasına geldi. iPhone üreticisi, 2008 yılından bu yana uygulama pazarında App Store'da 40 milyar farklı uygulama indirildiğini açıkladı.

Şirketin açıklamasına göre 2008'den bu yana indirilen 40 milyar uygulamanın 20 milyarı sadece 2012 yılında indirildi. Apple'ın App Store'da 500 milyondan fazla aktif hesabı olan üyesi bulunuyor. İndirilen 40 milyar uygulamanın 2 milyar civarı Aralık ayında indirilerek uygulama pazarında tarihinin en iyi rakamını yaptı. Ayrıca App Store'da 775 bin uygulama bulunuyor.

1357571772_sihirli-elma-mac-app-store-2011-01-6-17-30.jpg

Apple'ın CES 2013 başlarken bu rakamları açıklaması da tesadüf olmasa gerek.

Yorumlar
Misafir
haha ben galaxy s 2 indirdim adamlar 6 ayda bir güncelleme yapıyor bekliyoruz 4.1.2 yi adamlar güncelleme yaptıklarında telefon battıkca batıyor samsung un telefonları mükkemel dahi olsa malzema kalitesi ve telefonun adiliği gitmeyecek bir forumlara bakın Iphone hakkında konu varmı Iphone ... hatası felan diye android felaket derecede kötü kullanmayan bilemezssiniz iki telefonu kullanmayıp androidli cihazı olan bir çok kişi kullanmadığı halde Iphonu kötülüyor...
Cevapla
salih
40 milyon uygulamanın yarısı 20 milyar olamaz :)
Cevapla
kirsehirli
Samsung daha iyi yaew
Cevapla
dadas
Yalan inandinizm
Cevapla
ugur
iyi para kırıyorlar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.