Mobil

Apple benzersiz bir iPhone prototipi yarattı! Bildiklerinizi unuttun

Apple'ın benzersiz tasarımına sahip iPhone prototip modeli ortaya çıktı. Daha önce bildiklerimizden çok daha farklı olan tasarıma gelin bir göz atalım.

Apple benzersiz bir iPhone prototipi yarattı! Bildiklerinizi unuttun

Apple ilk iPhone'unu 2007'de duyurmuştu. Bununla birlikte, oyunun kurallarını değiştiren telefonunun piyasaya sürülmesinden önce, şirket ayrıca bir dizi prototip model üzerinde gizlice çalışıyordu. Şimdi, böyle bir prototip ortaya çıktı ve en hafif tabirle oldukça benzersiz olduğunu söyleyebiliriz.

Prototip, 2000'lerde iPod'un geliştirilmesinin de arkasında olan Tony Fadell tarafından paylaşıldı. Son zamanlarda Fadell, Cupertino merkezli devde çalıştığı zamanla ilgili ayrıntıları paylaşıyor. Görünüşe göre, ilk iPhone'dan önce şirket, yalnızca iPod'u mobil cihaz olarak kullanıyordu. Bu nedenle, bazı erken prototipler üzerinde çalışırken marka, bir telefonun işlevlerini bir iPod'a ekleme fikrini araştırıyordu.

Apple benzersiz bir iPhone prototipi yarattı! Bildiklerinizi unuttun

apple iphone

Prototiplerden biri, ikonik Click Wheel'i içeren benzersiz bir tasarıma sahipti. Fadell, bu erken modelin “iPod Phone” geliştirmesinin ilk aşamalarında üçüncü taraf bir üretici tarafından yapıldığını belirtti. Bu model, yerleşik bir kamera ve gerçek ilk iPhone'a benzeyen bir renk şeması içeriyordu.

Görünüşe göre Steve Jobs, ekibin tamamen yeni bir cihaz yapmaktansa bir iPod telefonu yaratması konusunda şiddetle ısrar etmişti. Bunun nedeni, iPod'un Click Wheel'i içeren ikonik tasarımının popülaritesinden kaynaklanıyordu. Ancak, telefon için Click Wheel'i kullanmanın iyi bir deneyim olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Böylece büyük bir tam dokunmatik ekran tasarımına ve Mac OS X tabanlı bir işletim sistemine geçildi.

Yorumlar
Cenk
Saçma böyle model çıksa topu diker
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.