Mobil

Apple beş farklı iPhone 7 modeli deniyor!

Apple şu anda, kendi benzersiz donanım özellikleri ile en az beş farklı iPhone 7 modeli deniyor.


Apple’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı iPhone 6S, iPhone 6’ya göre bir yükseltme gibi görüldü ve şirketin iPhone 7 ile çok farklı yeni özelliklerle gelmesi bekleniyor. iPhone 7 önümüzdeki yıl Eylül ayında tanıtılacak ve şirket çarpıcı özelliklere yer vermek için kolları sıvadı. İddialara göre Apple, en az beş farklı iPhone 7 konfigürasyonları ile deneme yapıyor.

Çin'de bulunan kaynaklardan gelen yeni bir rivayete göre Apple, şu anda kendi benzersiz donanım özellikleri ile en az beş farklı iPhone 7 modeli deniyor. Şirket, sıradaki amiral gemisi akıllı telefonunda tüm tedarikçilerinin performansını da göz önünde bulundurarak, hangi teknolojileri kullanması gerektiğini anlamaya çalışıyor.

1448952487_samsung-dual-camera.jpg

Söylendiğine göre bu prototipler üzerinde kullanılan teknolojilerden bazıları şunlardır; Konnektör uyumlu USB Type-C kulaklıklar ile  kablosuz şarj teknolojisi, çoklu Force Touch, çift kamera yapılandırması ve parmak izi tanıma teknolojisi. Kaynak ayrıca Apple’ın AMOLED ekran teknolojisini de denediğini söylüyor ancak, daha önce gelen bilgilere göre Apple, AMOLED ekranlı akıllı telefon üretimine 2018 yılından itibaren başlayacak.

iPhone 7’nin tanıtılmasına 10 ay gibi bir süre olmasına rağmen şimdiye kadar epey söylentiler yapıldı ve bu söylentileri merak ediyorsanız, sonraki sayfalarımızda inceleyebilirsiniz.

Muhtemel Apple iPhone 7 özelikleri:

1. Apple A10 yongaseti

Apple her yıl olduğu gibi kendi mobil işlemcisinin daha iyi performans sağlayan bir versiyonunu yeni iPhone modellerinde kullanacak.  Muhtemelen yeni mobil işlemcinin adı A10 olacak.

1447746831_apple-a10-chipset.jpg

2. iPhone 7 Plus 3GB RAM olabilir

Apple yıllar sonra 1GB RAM’den vazgeçti ve  iPhone 6S modelleri üzerinde 2GB RAM özelliğini kullandı. Sızıntılarda oldukça iyi bir sicili bulunan Ming-Ci Kuo, şirketin iPhone 7’nin phablet versiyonu iPhone 7 Plus’da 3GB RAM özelliğine yer verebileceğini söyleniyor.

1447746983_3gb-of-ram-for-the-iphone-7-plus.jpg

3. Sağlam su geçirmez yapı
 Bu söylenti her yıl olduğu gibi bu yıl da dile geliyor. iPhone 6S ve iPhone 6S’de kullanılan Alüminyum 7000 serisi telefonu zaten yeterince sağlamlaştırıyor ama gelecek yıl çıkacak olan modelin daha sağlam ve su geçirmez olacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi iPhone modelleri her ne kadar sertifika sahibi olmasa da diğer modellere göre suya karşı oldukça dayanıklı.

1447747020_sturdy-waterproof-build.jpg

4. Ultra-ince gövde

Söylentilere göre iPhone 7, şimdiye kadarki en ince iPhone modeli olacak. Bu unvan iPhone 6 modellerindeydi ancak eğilme sorunlarıyla karşı karşıya kalmışlardı. iPhone 7 6.0 - 6.5 mm arasında bir tahmin genişliğe sahip olacak

1447747035_ultra-thin-body.jpg


5. Yeni ekran panel teknolojisi
iPhone 7’nin inceliğinin yanı sıra ince çerçeveler sunan yeni bir ekran teknolojisi ile gelebileceği söyleniyor.
1447747091_new-screen-panel-technology.jpg

6. Hızlı 3D depolama

Söylenti değirmenine göre, iPhone 7 ve 7 Plus’ın SanDisk veya Toshiba tarafından sağlanan hızlı 3D NAND flaş gibi yeni bir özelliği olabilir.

1447747140_faster-on-board-3d-storage.jpg


7. Uygun fiyatlı bir alternatif - iPhone 7c
Her yıl olduğu gibi yine bu yıl söylentilerde ucuz iPhone modeli yer alıyor. Analist Cue Ming-Chi Kuo Apple’ın önümüzdeki yıl içerisinde iPhone 5C’nin bir halefini duyuracağını iddia ediyor. Bu söylentiye göre iPhone 7C, 4 inç büyüklüğünde ve metal kasadan oluşacak. A9 işlemci ile gelecek olan cihazda 3D Touch ekran özelliği olmayacak.

1447747164_an-affordable-alternative-iphone-7c.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.