Mobil

Apple bu kez reddedildi

Apple'ın mahkemeye verdiği Galaxy Tab 10.1N modeline istediği satış yasağı talebi reddedildi.


Mahkemeler tarafından AB ülkeleri ve Avustralya'da Galaxy Tab 10.1 modelinin yasaklanması kararı alınmıştı, Bu yasak karşısında  Samsung büyük bir şok yaşamıştı. Apple lehine sonuçlanan davalar artık Samsung lehine dönmeye başladı. Bugünden itibaren Galaxy Tab 10.1 modeli tüm dünyada satışa sunulmuş durumda.

1324847547_url7.jpg

Almanya'da Samsung, dava konusu olan tasarımı değişikliğe giderek Galaxy Tab 10.1N adıyla yeniden piyasaya çıkarmıştı. Apple ise yine tasarımı değişse de tedbir uygulanması için tekrar mahkemeye başvurmuştu.

Ancak mahkeme Apple'ın yasak konulması talebini reddetti. Hakim kararına göre Samsung'un dava konusu olan ihlalden kaçındığını ve bu yeni modelinde değişiklik yaptığını hükmetti. Samsung Galaxy Tab'ın yeni çıkan tasarımında ekran kenarlıklarını biraz daha kalınlaştırarak gri bir ton vermiş ve hoparlörleri de kenarlıklara yerleştirilmişti. Bu yaptığı tasarım değişiklikleri ile Apple'ın iddia ettiği patent ihlalinden de kaçınmış oldu.

Hakim kesin hükmün 9 Şubat tarihinde verileceğini açıkladı. Bu tarihten itibaren ise Samsung'un yasaklı olduğu ülke kalmamış oldu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.