Mobil

Apple bu patenti de alıyor!

Apple'ın aldığı bu patent ile artık eşyalarınız daha çabuk bulacaksınız.


Apple kullanıcılara değişik teknolojileri sunmak ve gündemden düşmemek adına ilginç patent alımlarına devam ediyor. Şirket şimdi de eşyalarınızı izlemenize olanak veren bir sistem için patent başvurusu yaptı.

Apple'ın aldığı bu patent ile anahtar, cüzdan gibi sık sık kaybolan eşyaların yerini bulabileceksiniz. Apple'ın "kişisel eşyalar ağı" ismini verdiği sistem ile kullanıcılar eşyalarını adım adım ekranları takip etme imkanına sahip olacaklar. Özellikle eşyalarını kaybeden kullanıcılar için Apple'ın söz konusu patenti oldukça önemli gibi görünüyor.

1361093652_07aa0d9e899648c19f5e983182e4b279.jpg

Apple'ın aldığı patentinin tanımı ise şu şekilde: "Patent; sağlık, spor, form, egzersiz, sevkiyat ve endüstriyel üretim gibi alanları kapsayacak. Hareket ve çevreye bağlı koşulları algılayarak, bu eylemleri rapor edecek."

Apple daha öncede iPhone ve iPad'lerin kaybolmasını engelleyen ve iCloud üzerinden servis edilen iPhone'umu bul uygulamasını kullanıcılarına sunmuştu.  Bu uygulama sayesinde telefonların çalınması durumunda harita üzerinden iPhone'un yeri tespit edilip içindeki verilerin silinmesi mümkün oluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.