Mobil

Apple bu yıl üç iPhone modeli duyurmayı planlıyor

Apple yeni iPhone'larda ekran boyutunu artırdı artırmasına fakat 4-inç seviyesini benimseyen hala ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Apple bu yıl üç iPhone modeli duyurmayı planlıyor

2013 yılında iPhone 5S’in yanında iPhone 5C modelini de duyurarak yıllardır sürdürdüğü tek iPhone tanıtma programında değişikliğe giden Apple, 2015’te ürün tanıtım programında bir kez daha değişikle gidebilir.

Eylül ayında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ı duyuran Apple bir aksilik olmazsa bu yıl eylül ayında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile bir kez daha karşımıza çıkacak. Şirket, iPhone 6 ve 6 Plus modellerinde ekran boyutunu en azından bir önceki nesil iPhone'a göre ciddi manada artırarak birçok kullanıcısını memnun etti. Apple’ın yeni iPhone’larda ekran boyutlarını 4.7 ve 5.5-inç seviyesine çekmesi mobil dünyasında genel anlamda olumlu karşılansa da, yıllardır iPhone’nun kompakt yapısına alışan ciddi bir kullanıcı kitlesinin bulundunu unutmamak gerekir. 

Endüstri kaynaklarından gelen bilgiler Apple’ın bu yıl iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ın yanına 4-inç ekrana sahip iPhone 6C modelini ekleyeceğini gösteriyor. Apple’ın en başarısız iPhone modeli olan iPhone 5C’nin devam modelinde iPhone 6S/6S Plus’a göre daha düşük bir donanım kullanılacak.

1427440501_apple.jpg

Apple, iPhone 6S/6S Plus’ta A9 işlemcisine yer verecek. iPhone 6C modeline ise geçen yılki iPhone’larda kullanılan A8 çipi kullanılacak. NFC ve parmak izi tarayıcısı gibi özelliklerin yer verileceği iPhone 6C için Apple Japan Display, LG Display ve Sharp'tan LTPS tabanlı LCD ekranlar temin edecek.

TouchID parmak izi okuyucu ve son olarak 12-inç Retina ekranlı Macbook’ta karşımıza çıkan Force Touch ekran teknolojisinin yer verileceği iPhone 6S/6S Plus’ta da ekran tedariki LG Display, Japan Display, Sharp’tan sağlanacak. Ürünlerin montajlanma işlemi ise Foxconn ve Pegatron tarafından gerçekleşecek.

Henüz netlik kazanmasa da, gelen bilgiler Apple’ın iPhone 6S/6S Plus’ta 2G RAM’e geçiş yapacağına kesin gözüyle bakıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.