Mobil

Apple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

Teknoloji devlerinin yapay zeka çılgınlığı devam ediyor. İddialara göre Apple da bu yarışa katılan markalardan birisi oldu.

Apple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

Yapay zeka chat botları, ChatGPT ile beraber oldukça moda oldu. Yazılım, hukuk ve hatta tıp gibi çok çeşitli alanlarda yapay zeka teknolojilerinden faydalanılabileceği ortaya çıktı. Bu teknoloji, henüz insanlar kadar mantıklı cevaplar veremese de, insan zekasına yakın bir performans çizerek gelecek için umut veriyor. Ayrıca ChatGPT’ye rakip chat botların da geliştiriliyor oluşu, sistemin daha iyi hale gelmesi konusunda önemli adımlar olarak öne çıkıyor.

Apple çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı!

İşte bu sebepten dolayı teknoloji markalarının büyük çoğunluğu, yapay zeka alanındaki yatırımlarını arttırmış vaziyette. Hatta gelen iddialar, ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın da kendi yapay zeka teknolojisini üretebileceğini ortaya koyuyor. Dedikodulara göre Apple, çalışanlarına ChatGPT kullanımını yasakladı. Personellerinden kendi çalışmalarına odaklanmalarını isteyen Apple’ın yayınladığı iş ilanları da dikkat çekici.

Çünkü şirketin yayınlamış olduğu iş ilanlarında alanında yetkin ve tecrübeli, yapay zeka konusunda uzman kişileri aradığı belirlendi. Bu da markanın yapay zeka konusuna yatırım yapmaya niyetli olduğu tezini kuvvetlendiriyor. Apple’ın kendi yapay zeka teknolojilerini üretme konusunda istekli davranmak istemesi, oldukça normal. Zira hali hazırda teknoloji dünyasının odak noktası ChatGPT benzeri programlar olmuş vaziyette.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.