Mobil

Apple CEO'su Android hayranlarını yine kızdıracak

Apple CEO'su Tim Cook, Android hayranlarını kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Apple CEO'su Android hayranlarını yine kızdıracak

Akıllı telefon pazarında iOS ve Android rekabeti ayrı bir anlam taşıyor. Geçtiğimiz günlerde Android severleri kızdıracak konuşmalar yapan Apple CEO'su Tim Cook yine kızdırabilecek sözler sarf etti.

Cook, uygulama geliştiricilerine konuşmasında, iOS'u överken, rakip platform Android 'in sürümlere bölünmüş olmasının yazılımcılar için adeta bir kabus olduğunu belirtti.

1371287785_tim-cook-in-2012-wwdc.jpg

Apple'ın şimdiye dek satmış olduğu 600 milyona yakın iPhone, iPod Touch ve iPad'in yüzde 93'ünde iOS 6 kullanıldığını söyleyen Cook, Android işletim sisteminin en yaygın sürümünün yüzde 37'lik bir oranla 2010 yılında çıkmış olan Gingerbread olduğunu belirtti.

Tim Cook’a göre iPhone kullanıcıları Android kullanıcılarına göre telefonlarını yüzde 50 daha fazla kullanıyor. Cook bu sonucun anketlerle mevcut olduğunu söylüyor.

Cook, 'Bu durum hiç de şaşırtıcı değil zira iPhone kullanıcıları telefonlarını daha çok seviyorlar' dedi ve geliştiricilere iOS ekosistemine dahil olmanın avantajlarını anlattı. Ayrıca CEO, iOS'un geliştiricilere şimdiye dek 10 milyar dolara yakın para kazandırdığını ve bu miktarın yarısının geçtiğimiz yıl elde edildiğini duyurdu.

Yorumlar
Misafir
2000 tl verip sevmiyom diyebiliyosan !!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.