Mobil

Apple CEO'su Tim Cook: Sesli mesajlaşma çok önemli

Apple CEO'su Tim Cook sesli mesajlaşmanın önemini vurgulayarak farklı cihazlarda kullanılabileceğini ima etti.


Tim Cook ile Reuters haber ajansı geçtiğimiz günlerde bir röportaj yapmıştı. Bu röportajın ayrıntılarından biri de iOS 8 ile birlikte tanıtılan sesli mesajlaşma uygulamasıydı. Bu uygulama ile size mesaj gönderen bir kişiye sesle mesajınızı iletebiliyordunuz.

1404395529_image-ios-8-voice-messaging.png

Birçok kullanıcı bunun zaten WhatsApp gibi 3.parti uygulamalar ile verildiği yönünde yorum yapsa da Apple’ın kendi ekosistemi için mesaj özelliğine sesin eklenmesi büyük bir yenilikti ve birçok yeni donanımla birlikte kullanılabilecekti.

Tim Cook “bu özelliğe çok önem veriyorum. Özellikle Çin ziyaretimde birçok genç ile karşılaştım ki onlar birbirlerine sesli mesaj bırakıyorlardı” dedi ve “Bu özelliğin farklı alanlarda kullanıldığını da gördüm bu yeni alanlara bizde açık olmalıyız” açıklamasında bulundu.

Bu sözleri ile Tim Cook yaklaşan iWatch tanıtımında bu özelliğin öne çıkartılacağının altını çizdiği düşünülmekte.

iPhone’a bir mesaj geldiğinde iWatch’tan bunu okuyup cevap vere tıklayacağız ve sesimizi kaydedip göndere basacağız. Böylelikle telefonumuzu çıkarmadan bu işlemleri halletmiş olacağız. Bunun da telefonun pil süresine büyük katkısı olacak.

iWatch her yönden yenilikçi ve agresif bir ürün olacak. Peki sizin iWatch’tan beklentileriniz nedir?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.