Mobil

Apple Çin’de umduğunu bulamadı çare Samsung!

Akıllı telefon sektörünün öncü isimlerinden biri olan Apple Çin’de umduğunu bulamayınca tekrardan Samsung yetkililerinin kapısını çaldı.


Teknoloji sektörünün önemli isimlerinden biri olan Apple şu aralar yeni nesil iPhone modellerine odaklanmış durumda. Cupertino merkezli şirket büyük bir aksilik yaşanmazsa yeni nesil iPhone modellerini önümüzdeki Kasım ayında satışa sunmak istiyor.

Şimdiye kadar sızdırılan raporlarda Apple’ın iPhone 12 modellerinde kullanacağı OLED panelleri 3 farklı üreticiden tedarik edeceği belirtiliyordu. Samsung, LG ve BOE.

Bilindiği üzere LG ve Samsung ekran pazarının önemli bir bölümünü ellerinde bulunduruyor. BOE ise yeni yeni büyümeye başlayan bir üretici. Hali hazırda Huawei’nin de ekran ihtiyacını karşılayan BOE gelecek vaat ediyor.

Apple ve BOE arasına Samsung girdi

Apple önümüzdeki süreçte BOE ile olan ticaretini genişleterek Samsung’un üzerindeki ekran tedarikini Çin’e kaydırmayı planlıyordu. Lakin Çinli üretici daha yolun başında hata verdi.

Sızdırılan son raporlara göre Apple, iPhone 12 için listesinde yer alan BOE’den ekran satın almayacak. Çünkü Çinli üreticinin geliştirdiği ekranlar Apple’ın beklentilerini karşılamayı başaramadı. BOE’nin ürettiği ekranlardan memnun kalmayan Apple da rotasını el mahkum bir kez daha Samsung tarafına çevirdi.

Görünen o ki Apple iPhone 12 modelleri için kullanacağı ekranların büyük bir bölümünü yine Samsung’dan tedarik edecek. LG ise geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine 2. planda tutulacak. Eğer BOE tarafında işler yolunda gitseydi 5.4 inçlik iPhone 12 modelinin OLED panelleri Çinli üretici tarafından geliştirilecekti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.