Mobil

Apple daha ince iPhone'lar için kulaklık jakı patenti aldı!

Apple, yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere telefonlarını daha da inceltecek bir kulaklık jakı patenti aldı.

Apple daha ince iPhone'lar için kulaklık jakı patenti aldı!

Yeni iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modeli ile önceki akıllı telefon modellerine kıyasla kalınlıklarını düşürmeyi planlayan Apple, ilginç bir patent aldı. Şirketin aldığı patent sayesinde gelecekte çok daha ince cihazlar görebiliriz.

Akıllı telefon üreticilerinin akıllı telefonlarındaki boyut ve kalınlığını bataryakamera ve kulaklık jakı gibi donanım bileşenleri belirliyor. Apple'ın aldığı yeni patent bu durumu değiştirmeye en iyi aday gibi görünüyor.

1442950997_img20150922222426.jpg

Şemada da gördüğünüz gibi Apple'ın aldığı patentte kulaklık jakı eskisinden daha ince olmasını için traşlanmış. Önceki modellerde gördüğümüz  yuvarlak  kulaklık girişi yeni patentle D-şeklini alacak. Bildiğiniz gibi şirketler uzun yıllar boyunca çihazlarında standart 3,5 mm kulaklık jakı kullanıyor. Apple mühendislerinin oluşturduğu tasarım kulaklık jakı girişi kalınlığını azaltmayı hedefliyor. Bu da akıllı telefonların kalınlığının milimetre boyutlarında olsada, incelmesine katkı sağlayabilir.

Tabii ki bu birçok kullanıcı için hiç hoş olmayan bazı sorunlara neden olabililir. Çünkü yeni tasarım tüm cihazlar ile kullanılabilen kulaklık sayısını sınırlayacak. Apple'ın aldığı patentin önümüzdeki yılın sonbaharında tanıtılması beklenen iPhone 7 modelinde kullanılabileceği belirtiliyor. Tabii bunun doğruluğu Apple'ın teyid etmesi ile ortaya çıkacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.