Mobil

Apple dergilik uygulaması Texture'ı satın aldı

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Apple, dergi dünyasının Netflix'i olarak adlandırılan Texture'ı satın aldı.

Apple Texture'ı satın aldı

Beklenmeyen bir adım atan Apple, içinde 200'den fazla derginin belli bir ücret karşığılında okunmasını sağlayan dijital dergi platformu Texture'ı satın aldığını açıkladı. İçerik konusunda uzun yıllardır çalışmaları bulunan Apple, bu hamle ile çalışmalarını daha da somut bir hale getirdi.

Tablet bilgisayarı iPad ile dijital dergi içerikleri için donanım desteği veren Apple, bu yeni hamle ile içerik üreticileri için bir platform sunmaya başlayacak. Apple'ın yaptığı bu satın alma teknoloji dünyasındaki en büyük rakiplerinden biri olan Google'a yeni bir cephe açması anlamına da geliyor.

Zira Google benzer bir uygulama ile bir süredir dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyordu. Halen Haber platformu üzerinden üçüncü taraf mecraların haberlerini kullanıcılar ile buluşturan Apple'ın bu hamlesi şirketin medya alanında elini hayli güçlendirecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Apple'dan Eddy Cue, anlaşmanın detayları ile ilgili bilgi vermekten kaçınırken, amaçlarının ilgi çekici hikayeler üretmeye devam etmek olduğunu belirtti.

Apple dergilik uygulaması Texture'ı satın aldı - Resim : 1

Apple, daha önce Texture uygulamasını 2016 yılında en yenilikçi iOS uygulamalarından biri seçmişti. Uygulama ayda 9.99 dolar karşılığında The New Yorker, People, Time ve GQ gibi dergileri okuma imkanı sunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.