Mobil

Apple en çok satacak iPhone 12 modelini belirledi

Apple yeni iPhone modelleri için stratejisini belirledi. İşte iPhone 12 modelleri ile iligli son detaylar.

Teknoloji sektörünün dinamolarından biri olan Apple, Ekim’de önemli bir etkinlik düzenleyecek. Cupetino merkezli şirket düzenleyeceği bu etkinlikte 4 farklı iPhone 12 modelini tanıtacak.

Apple geçtiğimiz sene ve ondan önceki sene 3 yeni iPhone modeliyle teknoloji severlerin karşısına çıkmıştı. Bu yıl ise seriye 5.4 inçlik yeni iPhone modeli de katılacak.

Apple en çok satacak iPhone 12 modelini belirledi

Sızdırılan son bilgilere göre Apple önümüzdeki dönemde yani yıl başına kadar 80 milyon 5G destekli iPhone modeli üretmeyi planlıyor. Fakat bu sayı pek çoklarına  göre gerçekçi değil. Çoğu analist bu sayının 73 – 74 milyon civarında olacağını söylüyor. Geri kalan kısım ise 2021’in ilk günlerine sarkacak.

Peki Apple ağırlıklı olarak hangi iPhone modelini üretecek? Malum tüm iPhone modelleri eşit miktarda satmıyor. Doğal olarak Apple da üretim yükünü buna göre belirliyor.

Nikkei Asia Review’in iddiasına göre Tim Cook ve ekibi ilk üretimde aslan payını iPhone 12 Max modeline vermiş durumda. Bilindiği üzere bu model iPhone 11’in devamı niteliğinde olacak. İlk partide üretilmesi planlanan 80 milyon cihazın yüzde 40’lık bölümünü iPhone 12 Max oluşturacak.

Şimdiki nesilde en çok satan modelin iPhone 11 olduğunu düşünürsek iPhone 12 Max için verilen kararın doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan Ekim ayında seri üretime geçmesi beklenen 5.4 inçlik iPhone 12 ise ilk etapta biraz daha düşük miktarlarda üretilecek. Gelen talebe göre ikinci partide bu cihazın üretiminin artması söz konusu.

Yorumlar
Özgür
15 bin tl lik cihaz aldık güncelleme 13.3.1 altı kalsın dedim siz yapmadınız cihazı iade ettim bidaha alırsam aple ne olayım
Cevapla
O.D.
Bu rezalete dur diyecek merci yokmu
Cevapla
Sinan TUNCER
Apple 15 Eylül de event düzenliyor siz hala Ekim ayında diyorsunuz. Biraz güncel olun masa başı haber bu kadar herhalde.
Cevapla
Okur
Kardeşim Eylül ayında telefon tanıtılacak üretime geçilmeyecek. Sessiz ol da zeka seviyen anlaşılmasın...
Mert
Ekim ayında satılmaya başlanicak seri üretim diyo .d
Mahmut Özkan
Almayın şu yavşakların telefonunu ya, telefon mu yok dünyada
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.