Mobil

Apple eski modeline güncelleme getirdi! Kullananlar bile şaşırdı!

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone 5S’e getirdiği güncelleme ile birlikte yazılım desteğine ne kadar önem verdiğini bir kez daha ortaya koydu.

Apple eski modeline güncelleme getirdi! Kullananlar bile şaşırdı!

Akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple, bu başarısını birçok farklı kritere borçlu. Markanın bu kadar büyümesi ve popüler olmasının arkasında yatan en önemli başlıca neden tabi ki kalitesi ve müşterilerine verdiği güveni. Ancak biraz daha detaya indiğimizde karşımıza çıkan en önemli hususun yazılım desteği olduğunu görüyoruz.

Birçok akıllı telefon üreticisinin aksine, piyasaya sürdüğü telefonlarına uzunca bir süre yazılım desteğinde bulunan Apple, kimi durumlarda aradan 10 yıl bile geçse yine de telefonlarını ihmal etmeyebiliyor. İşte iPhone 5s’in başına gelen de tam olarak böyle bir şey.

Apple eski modeline güncelleme getirdi! Kullananlar bile şaşırdı!

Amerikalı teknoloji devinin “Hep daha ileriye” sloganıyla 20 Eylül 2013 tarihinde tanıttığı iPhone 5s’e verilen yazılım desteği aslında bir süre önce tamamen sonlandırılmıştı. Bununla birlikte marka, çok acil durumlarda bu kuralın bozulacağını ve telefona gerekli güvenlik güncellemelerinin yapılacağını da belirterek açık kapı bırakmayı ihmal etmemişti.

İşte geçtiğimiz saatlerde iPhone 5s sahipleri için iOS 12.5.7. güncellemesini paylaşan şirket, bahsettiği türden bir güvenlik probleminin varlığını fark etmiş olmadı. Ancak Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bu güvenlik yamasıyla birlikte bahsi geçen modelde bulunan güvenlik açıkları tamamen kapatıldı. Yani eğer hala stabil çalıştığını düşündüğünüz bir iPhone 5s modeliniz varsa, bu telefonunuzu uzun bir süre daha güven içerisinde kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.