Mobil

Apple fanlarından Android fanlarına cevap geldi!

Apple fanlarından iPhone 6 ile alay eden Android fanlarına cevap geldi!

Apple fanlarından Android fanlarına cevap geldi!

Geçtiğimiz hafta Apple yeni iPhone modellerini tanıttığında Android kullanıcıları ekranı büyüyen iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile dalga geçmişlerdi. Dalga geçenlere cevabı Apple hayranları bir infografik ile verdi.

İlk Android işletim sistemine sahip akıllı telefon T-Mobile aracılığıyla 2008 yılında 3.2 inç ekran özelliği ile gelmişti. Aynı yıl Apple’ın duyurduğu iPhone modeli 3.5 inç ekran ebatına sahipti. Motorola DROID tanıtıldığında iPhone’dan 2 inç fazlaydı ve bununla gurur duyuyordu ve Android telefonların ekranları gün geçtikçe daha çok büyüdü.

1410982102_header.jpg

Android fanatikleri bir infografik yayınlayarak iPhone 6 ve 2012 yılında başlatılan Nexus 4’ü karşılaştırdı ve 4.7 inç ekran ve NFC dahil çoğu özelliğin aynı olduğu ima edildi. Ayrıca Android fan boyları infografiğin altına “Sevgili iPhone kullanıcıları 212 için hoşgeldiniz” yazdı.

 Apple fanlarından yanıt gecikmedi ve Android L işletim sistemine sahip son model Nexus modeli ile iPhone 6 özelliklerini karşılaştırdı. Bu infografikte ise "Sevgili Android L kullanıcıların: 2008 için Hoş Geldiniz" notu eklenmişti. Bu not ile Android L ile gelen bazı özelliklerin iOS işletim sisteminde 2008 yılından beri olduğu ima edildi. Mesela 64-bit desteği kilit ekranı bildirimleri ve üreticilerin geç güncelleme vermesi gibi.

Apple ve Android fanları kozlarını oynadılar. Peki sizce hangisi? Android L mi iOS 8 mi?

Sonraki sayfalarda her iki karşılaştırmanın yapıldığı infografikleri inceleyebilirsiniz.


1410966522_android-fans-and-iphone-fans-go-at-it-again-1.jpg


1410966531_android-fans-and-iphone-fans-go-at-it-again.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.