Mobil

Apple Google Maps'a karşı bu şirketle birleşecek!

Apple harita fiyaskosunu bu şirketle yaptığı anlaşma ile düzeltecek.

Apple Google Maps'a karşı bu şirketle birleşecek!

Yeni iOS harita uygulaması bir fiyasko olan ve kullanıcılarından büyük tepki gören Apple bu durumu düzeltmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirket şimdi internet üzerinden yer bildirimi ve harita için kullanılan Foursquare şirketiyle anlaşmak için görüşmelere başladı. Yeni gelen bilgilere göre iki şirket Google'ın harita uygulamasına karşı durmak için güç birliği yapacaklar.

Apple'ın iPhone ve iPad'leri yerel hizmetlerle daha fazla bütünleştirme planlarının son işareti olarak kabul edilen görüşme, son birkaç haftadır devam ediyor ve bu görüşmelere Apple'ın Başkan Yardımcısı Eddy Cue de katılıyor.

1355907718_121218applefour.hlarge.jpg

Foursquare şirketi cep telefonları için harita uygulaması geliştiriyor ve ayrıca bu harita şehirlerde gidilecek yerlerin bulunmasının yanı sıra kullanıcıların gittikleri lokanta ya da benzeri yerleri de bildiriyor.

Bu uygulama aynı zamanda kullanıcıların katkılarıyla popüler yerler ve gidilmesi gereken bar ya da lokantalara yönelik ipuçları sunuyor.

Foursquare'ın bu özelliğinin Apple'ın harita uygulamasına büyük katkıda bulunacağı söyleniyor. Foursquare için Apple ile yapılacak anlaşma şirketin popülerliği açısından oldukça önemli.

Yorumlar
Memo135
İlahi ne diyeyim artık? Google lider ve onu geçemezsiniz!!!
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.