Mobil

Apple hala çentik tasarlasın! Nokia ekran altı kameraya geçiyor!

Nokia’nın bu yılın sonlarına doğru satışa sunacağı amiral gemisinde ekran altı kamera kullanılacak. İşte Nokia 9.3 PureView hakkındaki detaylar.


Akıllı telefon pazarındaki tasarım yarışı devam ediyor. Hali hazırda tüm üreticiler kullanıcılara yeni bireyler sunabilmek adına yoğun Ar-Ge çalışmaları yürütüyorlar. Elbette Apple’ı bu yelpazenin dışında tutmak mümkün. Çünkü Apple hali hazırda çentik sevdasından vazgeçebilmiş değil.

Muhtemelen iPhone 12 modellerinde de yapacakları maksimum yenilik çentiği küçültmek olacaktır. Apple çentik tasarlamaya devam ededursun, Nokia ilk ekran altı kameraya sahip telefonu satışa sunmak için harekete geçti.

Apple hala çentik tasarlasın! Nokia ekran altı kameraya geçiyor!

Sızdırılan son raporlara göre Nokia’nın yıl sonuna doğru satışa sunacağı yeni amiral gemisi modeli Nokia 9.3 PureView ekran altı kamera teknolojisiyle gelecek. Telefonda çerçeveler olabildiğince ince tutularak ekran kasa oranı maksimum seviyeye çıkartılacak. HMD Global’in bu yeni ekran için düşündüğü isim ise PureDisplay V3.

Muhtemelen Nokia bu hamlesiyle muazzam bir işe imza atmış olacak. Hali hazırda pazarda bu teknolojiyi kullanan bir üretici bulunmuyor. Bazı Çinli teknoloji şirketlerinin ekran altı kamera üzerine çalıştıklarını biliyoruz lakin somut bir sızıntı henüz gerçekleşmedi.

Nokia'nın hamlesinden sonra bu tasarım çizgisi sektörde hızla yayılmaya başlayacaktır. Aynı çentik ve tam ekran tasarımların hızlı bir şekilde yayıldığı gibi.

Görünen o ki 2021 yılında ekran altı kamera tasarımı hayli yaygın bir hal alacak. Muhtemelen pek çok üretici de bu tasarıma geçiş yapacaktır. Apple mı? Yok Apple bildiğimiz gibi, çentikle yola devam.

Yorumlar
hz.zlatan
siz önce yazılım tassarlayın. her yıl zamzung havayi şayomi sılaoppo adlı markalar kelle başı 10 model yapıp sözde çeşitlilik adı altında birbirinin aynısı 700 kameralı telefon üretiyor. dalga geçtiğiniz applenin çentiğini taklit etmelerini geçtim o bok atılan 3 lü kamera tasarmının da bokunu çıkardı android üreticileri. kısacası Apple diğer markaların dalga geçip aşk atabileceği bir marka değil havayi adlı markanın en son çıkardığı sözde dehşet özellikli tabletine ve aksesuarına bakın noktası virgülüne ÇAKMA. önce yaızlım yapsınlar sonra tasarım ondan sonra Apple hakkında konuşabilirler :) son olarak Apple adlı şirkete ait tek bir ürünüm bile yok asla fanboy değilim şu an pocophone (iphone x çakması) kullanıyorum. param olduğu anda 7 plus alacağım. saygılarr..
Cevapla
gürsel
HUAWEI Y9 böyle bir özellik var zaten ben kullaıyorum çok güzel bir sıkıntısını görmedim.
Cevapla
kenan
vay be kimsenin henüz yapamadığı özelliği kullanıyorsun demek sen görsellere bakma bu haberi yapan osman tufanın konu başka görsel başka şaşkınlığı devam ediyor
Murat
Haberi yazan arkadaş bir çok terimi yanlış kullanmış. Ayrıca haber söyleminde tarafsızlık yok. Sponsor tarafından para ile yaptırılmış bir haber bu kadar belli olamaz :). Neyse anlatım bozukluğunun ne olduğunu öğrenmeli bu haberi yazan kimse...
Cevapla
Mert
iPhone kullanıcısı olduğun her yerinden belli. Çok rahatsız olmuşsun :D "Birçok" nasıl yazılır, virgül nasıl kullanılır bilmeyen sen, yazım bilmeyen başka birini eleştirmişsin. Ben olsam utanırdım.
Emir Aktaş
Bu iş çok uzadı apple 'ı sevmiyorum artık böyle giderse ben Nokia'ya bile geçeceğim yav
Cevapla
Eskiler
Yaklaşık 10 yıl iPhone kullanan biriyim, tel firması ile sözleşmem bitince, yenisini almak istedim, çok fazla extra on ödeme isteder, ellerinde huawei ve Samsung Android telefonlar da var, uzakdoguya giden çok müşterimiz var huawei p30 için inanılmaz güzel şeyler söylediler, androide alışamam falan diyordum, 1 hafta sürmedi, huawei p30 pro aldım, telefon demesek uzak mekiği desek yerinde olur, çok memnunum kesinlikle tavsiye ediyorum, haberin başlığındaki tara telefonu ilk xıaomı yaptı zaten yeni değil,
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.