Mobil

Apple harita servisini geliştirmeye devam ediyor

Apple, geçtiğimiz yıl tanıtımı gerçekleşen ve fazlasıyla tepkiye maruz kalan harita servinde bu defa daha kararlı adımlar atıyor.


Apple'ın iOS 6 ile birlikte lanse ettiği harita uygulaması ilk aşamada fazlasıyla tepki almış ve yanlış konum bilgileri sebebiyle birçok kesimin eleştirilerine maruz kalmıştı. Konuya ilişkin resmi kanallar aracılığıyla özür dileyen Apple, o günden bu yana harita servisini geliştirmeye devam ediyor. Cupertino merkezli teknoloji devi son olarak harita servisini geliştirmek adına merkezi Kanada’da da olan Locationary adlı şirketi bünyesine kattı. Yerel işletmeler, alışveriş merkezlerinin coğrafi konumlarını doğrulayan söz konusu şirketin harita servisine büyük katkı sunması bekleniyor.

Apple’ın harita servisi adına gerçekleştirdiği bir diğer satın alım işlemi ise HopStop adlı popüler navigasyon uygulaması oldu. Söz konusu uygulama özellikle toplu taşıma bilgileri notasında gelişmiş detaylar aktarmakta. Yaşan son iki gelişmeyle birlikte Apple’ın kendi harita servisini oluşturmak noktasında ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor.1374384804_1.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.