Mobil

Apple hesapları hacklendi!

Dünyanın önde gelen korsanlarından bir grup Apple hesaplarını çaldı.

Apple hesapları hacklendi!

AntiSec, dünyanın önde gelen internet korsanlarından biri ve hacker grubu, Apple'ın ürünlerine özel olarak geliştirilen milyonlarca dijital ortam kimliklerine ulaştığını iddia etti.

AntiSec grubunun iddiasına göre, bir FBI ajanının bilgisayarına erişerek Apple'ın ürün kimliklerini çaldığını söyledi. Hacker grubu, ajanın kasasında 12 milyona yakın Apple kullanıcısının dijital ortam kimliğinin bulunduğunu söyledi.

1346762634_applehackedlulzsec.jpg

Grubun açıklamasına göre bir UDID sisteminde 40 karakterlik bir kod bulunuyor ve bu kimliklerin her biri spesifik iOS işletim sistemlerinin yüklü olduğu cihazlarda kullanıyor. Apple firması bu sayede satılan cihazları takip edebiliyor.

Bu olayın ardından akıllara takılan soru ise FBI'da bu bilgilerin neden bulunduğu ve bu bilgilerle ne yaptığı oldu. AntiSec ise bir ajanın bilgisayarında bulunan Java'daki bir açık sayesinde kimlikleri hacklediğini iddia etti.

Ancak ne Apple nede FBI bu konuyla ilgili bir açıklama yapmadı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.