Mobil

Apple Hindistan'da bazı telefonların satışını durdurdu!

Peki ama neden?


Apple Hindistan'da iPhone 4S ve iPhone 5C modellerinin satışını durdurdu. Bunun 2 sebebi olabilir, olabilir diyoruz zira Apple'dan bu noktada bir açıklama henüz gelmedi.

iPhone 4S ve iPhone 5C Hindistan'da satışta olan en ucuz 2 iPhone. İkisinin de fiyatı 20.000 Hindistan Rupisi ayni ortalama 290 dolar seviyelerinden satılıyor. Bu fiyat segmentinde ise karşıda müthiş rakipler bulunuyor. OnePlus 2, Samsung ve Motorola'nın bu fiyat segmentinde satılan ürünleri Hindistan pazarında büyük satış rakamlarına ulaşıyor. iPhone 4S ve iPhone 5C bu fiyatları ile rakiplerinin model değerini arttırmaktan başka hiçbir işe yaramıyor...

1455700061_iphone-5se-2.jpg

Bir diğer sebep ise Mart ayında yapılacak Spring Forward 2016'da tanıtılması beklenen iPhone 5SE'nin öncelikle bu pazara sunulacak olması olabilir diye düşünüyoruz.

Apple'ın hangi sebeple iPhone 4S ve iPhone 5C'nin satışını durdurduğunu tahmin etmek pek zor olmasa da firma 2016 yılı içinde radikal kararlar almazsa iPhone satışları ilk kez duraksama hatta gerileme noktasına gelecek...

 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.