Mobil

Apple, Hollanda’da Samsung’a karşı dava kaybetti

İkili arasında dünyanın birçok noktasında devam eden davalardan biri daha neticelendi.

Mobil dünyasının en önemli iki ismi dünyanın birçok noktasında patent davaları sebebiyle karşı karşıya gelmekte. Davaların en sert geçtiği yer kuşkusuz Apple’ın anavatanı. Amerika'da 2014 yılının ilk çeyreğinde tekrar başlayacak dava kapsamına son olarak Galaxy S4’ün dahil edilmesi için Apple tarafından bir başvuru gerçekleşmişti.
1370068265_screen-shot-2012-06-27-at-6-37-30-am-645x450.png

Hollanda da devam eden davaya dönecek olursak, Apple’ın söz konusu davadaki iddiası Galaxy Tab 10.1’in tasarım noktasında iPad’ten etkilendiği şeklindeydi. Geçtiğimiz yıl sonbaharda başlayan dava ilk aşamada Samsung lehine sonuçlanırken, Apple davayı temyize götürmüştü.

Hollanda Yargıtay’ı tarafından verilen karar öncekiyle benzerlik gösterdi ve Galaxy Tab 10.1’in iPad tasarımından etkilenmediği kararına varıldı. Mahkeme, iPad tasarımının Galaxy Tab 10.1’den ayrıldığını ve tabletlerin rahatlıkla ayırt edilebilir olduğu gerekçesiyle Apple’ın iddiasını geçersiz kıldı.

Hollanda'da verilen bu kararın Avrupa'daki tüm ülkelerde toplum tasarımı kanunları benzer yapıda olduğu için tüm ülkelerde emsal olarak gösterilebilecek.

Yorumlar
osman
LAN apple iPhone senin babandan asil Duruyor.... Kepcelere taymi.
Cevapla
Misafir
O gorduyun s3 s4 note 2 vur tepesine At cope
Cevapla
father
galaxy s4 ve diyerleriii.
Cevapla
htc
samsungda bu çakma malzeme yapma işini bi bıraksa
Cevapla
Misafir
tat verdiniz artık.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.