Mobil

Apple için tehlike çanları çalıyor!

Apple için 2021 yılı ciddi anlamda zor geçecek gibi görünüyor. Keza ünlü analist Kuo ABD merkezli şirket hakkında pek de olumlu bir tablo çizmedi.

Apple için tehlike çanları çalıyor!

Apple denildiğinde pek çok kişinin aklına gelen ilk şey iPhone oluyor. Zira iPhone’dan önce Apple pek çok pazarda popüler bir marka değildi. Nitekim bu pazarlara Türkiye’yi de dahil edebiliriz.

Fakat iPhone’un çıkışından sonra Apple tüm dünya çapında büyük bir çıkış yakaladı. Keza bu çıkışla birlikte Apple’ın diğer ürünleri de daha çok satmaya başladı. Fakat her güzel şeyin bir sonu olduğu gibi Apple’ın parlak günlerinin de bir sonu bulunuyor. Üzücü olan şu ki bu son tahmin ettiğinizden çok daha yakında olabilir.

Apple için tehlike çanları çalıyor!

Apple’a yakınlığıyla tanınan ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre 2021 Cupertino merkezli şirket için çok zorlu geçecek. Kuo Apple’ın 2021 için belirlediği 40 – 50 milyon civarındaki iPhone 12 satış adedinin imkansız olduğunu açıkladı.

Ünlü analist 2021 yılında iPhone satışlarının 25 – 35 milyon arasında olacağını belirtti. Üstelik bu satışların büyük bir çoğunluğunu da iPhone 12 modelleri oluşturacak. Yani Pro varyantındaki cihazların çok da makul satış rakamlarına ulaşacağı düşünülmüyor. Bu durumun temel nedeni ise Covid-19 nedeniyle yaşanan ekonomik kriz. Görünen o ki Apple 2021 yılında ciddi zorluklar yaşayabilir. Apple bile zorluk yaşarsa diğer üreticilerin halini düşünmek bile can sıkıcı.

Yorumlar
vvv
alacak keriz çok özellikle bizim ülkemiz gibi cahili çok olan gösteriş meraklısı insanlar için bolca satarlar
Cevapla
Emirhan
O kadar pahalıya satmasın o zaman kukusuna koyduklarım. Sanki dünya'da ki herkes zenginmiş gibi satış yapıyorlar böyle yaparlarsa batmaları hiç işten bile olmaz zaten.
Cevapla
Mehmet Berkay Balcı
Batmasını 4 gözle beklediğim kapitalizmin şirketi
Cevapla
Serhat
Aynen
X Artık Biliniyor
Bütün dünya Mars'a taşındığında sen hala at üstünde attığın ok kadar mesafe gitmiş olacaksın.Rüzgarın gücü mancınık değildir.
Mmmmm
Senin ömrün yetmez merak etme
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.