Mobil

Apple iMessage hatalarını düzeltiyor

iMessage yeni güncelleştirme ile hatalarından arınacak

Apple iMessage hatalarını düzeltiyor

Apple iPhone iMessage hakkında uzun süredir hatalar olduğu yönünde şikayetler geliyordu. Apple’ın sadece kendi işletim sistemi ile arasında bağlantı kurmalarını sağlayan servisi iMessage iOS 7 güncelleştirmesinin gelmesiyle de problem yaşıyordu.

1380758143_noprob.png

Apple’ın mesaj servisini en kısa sürede düzeltmesi bekleniyordu ve haberi de geldi. Mesaj alma ve ulaştırma konusunda sıkıntı yaşayan iMessage’ın yakında yayınlanacak olan yeni güncelleştirmesiyle Apple kullanıcı şikayetlerini göz önünde bulunduracak ve hataları da düzeltilmiş olarak yeni işletim sistemi iOS 7 üzerinden de kullanıma sunulacak.

iMessage kullanıcı sayısı oldukça küçük rakamlara sahip yaklaşık %10 gibi bir oran içeriyor. Apple kullanıcılarının iMessage’ı tercih etmemeleri normal, çünkü sadece Apple arası haberleşme sağlayabiliyor. Etrafınızda haberleşmeniz için Apple kullanan insanlar olmadığı sürece servise de ihtiyacınız olmuyor, hatalarına da.

iPhone kullanıcıları ve tabi ki iMessage kullanıcıları Ayarlar > Mesajlar bölümünden iMessage servisini güncelleyebilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.