Mobil

Apple inadı bıraktı! Büyük ekranlı iPhone modelleri geliyor!

Apple ekran boyutu tarafında önemli kararlar almaya hazırlanıyor. Cupertino merkezli şirket yeni iPhone modelleriyle birlikte ekranı biraz daha büyütecek.

Apple inadı bıraktı! Büyük ekranlı iPhone modelleri geliyor!

Apple’ın en çok eleştirilen noktalarından birisi de ekran tarafında yeterli büyüklüğe sahip ürünler satışa sunmamasıydı. Cupertino merkezli şirket 2020 ile birlikte bu inadından vazgeçecek gibi görünüyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan son bilgilere göre Apple bu yıl içerisinde 4 farklı iPhone modeli tanıtacak. Bu modellerden ikisi iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max yerine gelirken diğer ikisi ise iPhone 11’in halefi olarak teknoloji tutkunlarının karşısına çıkacak.

Apple’ın model yelpazesini genişletmesinin temel nedeni ise kullanıcıların büyük ekranlara karşı olan zaafı.

Apple inadı bıraktı! Büyük ekranlı iPhone modelleri geliyor!

Tim Cook ve ekibi, büyük ekran isteyen iOS kullanıcılarını da düşünüyor. Bu kapsamda model yelpazesi genişletilerek büyük ekranlı yeni bir modele yer verileceği söyleniyor. En azından sızdırılan bilgiler bu yönde diyebiliriz.

Öte yandan Bloomberg de yeni iPhone modelleriyle birlikte çentiğin küçüleceğini onayladı. Yani yeni iPhone modellerinde klasik çentik tasarımı yer almayacak.

Zaten artık çentik modasının tamamen ortadan kalktığını söyleyebiliriz.Muhtemelen Apple da bu inadından önümüzdeki 2 – 3 yıl süresince vazgeçip tam ekran tasarımına geçecektir.

Tim Cook pop-up kameralara karşı olduğunu açıkça söylemişti. Demek ki Apple şu anda ekran altı kamera kurulumu üzerinde çalışıyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Tech
Kendi görüşüm büyük ekranlı telefonlar cepte çok yer kaplıyor ve rahatsızlık veriyor iphone 11 pro boyutundaki telefonlar ideal bence. Eğer boyutu değiştirirlerse büyük bir kitle kaybedeceklerini göze almalılar.
Cevapla
erensunay
"Yeterli büyüklüğe sahip ürünler satışa sunmaması" ne demek yahu kim karar veriyor buna? iPhone'un ekranı gayet yeterli boyutta. Hatta şu an S10+ kullanıyorum, büyük ekran o kadar da iyi bi şey değil, tek el kullanımda özellikle dışarda bi elinizde çanta vs taşıyorsanız büyük sıkıntı.
Cevapla
Teknolojiokuyan
Ekran oranları çok iyi aslında
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.