Mobil

Apple iOS 15.1 RC yayınladı! İşte özellikleri

Apple iOS 15.1 RC genel ve beta kullanıcıları için yayınlandı. İşte özellikleri.

Apple iOS 15.1 RC yayınladı! İşte özellikleri

Apple'ın Eylül ayındaki lansmanının hemen ardından şirket, iOS 15.0'dan kaldırılan bazı özellikleri yeniden sunan ve bazı yenilerini ekleyen iOS 15.1 beta'yı tanıttı. Artık iOS 15.1 RC, geliştiriciler ve genel beta kullanıcıları için kullanılabilir durumda.

Haziran ayında WWDC 2021'de duyurulan en önemli iOS 15 özelliklerinden biri, kullanıcıların bir FaceTime görüşmesi sırasında şarkı, video ve hatta ekranı paylaşmasına olanak tanıyan SharePlay'di. Ancak bu özellik geri çekilmişti ve şimdi iOS 15.1 ile geri dönüyor.

Apple iOS 15.1 RC yayınladı! İşte özellikleri

Bir diğer ertelenen özellik olan HomePods için Lossless ve Dolby Atmos desteği de güncelleme ile yeniden eklendi. iOS 15.1'de de bazı yeni özellikler var. Örneğin Apple, Cüzdan uygulamasında COVID-19 aşı kartlarının yanı sıra Sağlık uygulamasında test sonuçlarının depolanması için destek verdiğini duyurdu. iPhone 13 Pro kullanıcıları için iOS 15.1, ProRes codec bileşenini kullanarak video kaydı sağlayacak. iOS 15.1 RC, artık 19B74 yapı numarasıyla OTA aracılığıyla geliştiricilerin ve genel beta testçilerinin kullanımına sunuldu. Güncellemeyi şu anda iOS 15.1 beta çalıştıran bir iPhone veya iPad'de almak için Ayarlar uygulamasında Genel > Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli olacaktır.

Henüz beta sürümünü çalıştırmıyorsanız, iOS 15.1 RC'yi Apple'ın Geliştirici web sitesinden herkese açık beta web sitemizden de indirebilirsiniz. iOS 15.1'in resmi sürümünün 25 Ekim Pazartesi günü macOS Monterey ile birlikte çıkması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.