Mobil

Apple, iOS 8.3 beta sürümünü son kullanıcıya açık hale getiriyor!

Apple iOS 8.3 beta sürümünü Mart ayında halka açık olarak sunacak.

Apple, iOS 8.3 beta sürümünü son kullanıcıya açık hale getiriyor!

ABD menşeili Apple, iOS 8.3 sürümü için genel bir beta programı başlatıyor. Şirket geçen yılki OS X Yosemite'nin beta sürümünü 1.000.000 kullanıcıya açmasının ardından, bu kez Mart ayında iOS 8.3 beta sürümünü de son kullanıcıya açmayı planlıyor.

Haziran ayında düzenlenecek WDC'de duyurulması beklenen iOS 9 öncesi inisiyatif alan şirket, iOS 8.3'ün önizleme sürümünü son kullanıcıya açık hale getiriyor. Ancak bunun için https://appleseed.apple.com/sp/welcome sayfasına girip beta tester olarak kayıt olmanız gerekiyor. Eğer Apple'ın bir sonraki iOS 8.3 sürümüne sahip ilk kullanıcı olmak ve yazılımın geliştirilmesinde benimde katkım olsun diyorsanız acele etmelisiniz. Zira beta testi programı 100.000 kullanıcı ile sınırlı. 

1424464717_img20150220223731.jpg

Başvuru yaptıktan sonra yan gelip yatmak yok. Çünkü başvurunuz kabul edildiğinde beta sürümün her hatasını raporlamanız için özel bir uygulamaya sahip olacaksınız, bu yüzden yükle/unut gibi bir serbestliğiniz yok. Apple bu program kapsamında testerlardan düzenli olarak yaşanan hataları raporlamasını bekliyor. iOS 8.3'de kablosuz CarPlay, geliştirilen Emoji klavye, Siri sesli arama geliştirmeleri(Shazam desteği) ve daha fazla yeniliğin gelmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.