Mobil

Apple iPhone 12 modellerini taksit taksit satışa sunacak

Apple pandemi sürecinden ötürü iPhone 12 modellerini taksit taksit satışa sunmayı planlıyor. İşte detaylar.


Apple genel olarak tanıttığı iPhone modellerinin hepsini eş zamanlı olarak satışa sunar. Sadece iPhone X modelinde belli bir gecikme yaşanmıştı. Lakin sonrasında yine tanıtılan tüm modeller eş zamanlı olarak raflardaki yerini almıştı.

Bu yıl ise mevcut pandemi sürecinden ötürü bazı gecikmelerin olabileceği rapor edildi. Malum Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan salgın tüm dünyayı kırıp geçmişti. Bu salgın en çok da teknoloji sektörünü etkilemişti.

Apple iPhone 12 modellerini taksit taksit satışa sunacak

Son dönemde iPhone 12 modellerinin koronavirüs salgını yüzünden gecikmeli olarak gelebileceği söyleniyordu. Görünen o ki bu gerçek olacak. Cupertino merkezli şirkete yakın isimler tarafından da doğrulanan bilgilere göre Apple ilk olarak 6.1 inçlik iPhone modellerini satışa sunacak.

Yani ilk olarak iPhone 12 Max ve iPhone 12 Pro modelleri raflardaki yerini almış olacak. Bu cihazların satışa sunulmasından yaklaşık olarak 4 hafta sonra da 5.4 inçlik iPhone ve iPhone 12 Pro Max raflardaki yerini almış olacak.

Muhtemelen Apple gerçekleştireceği etkinliğin hemen sonrasında ilk 2 iPhone modelini satışa sunacaktır. Diğer modeller ise Ekim ayında gelecektir.

Elbette bu cihazların ülkemize gelmesi Aralık ya da 2021’in başlarını bulabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Osman nuri arslan
Bu gecikmelerden ötürü apple müşterilerinin gönlünü almak için daha ucuza çıkartırsa yakışanı yapmış olur.
Cevapla
Sabit
Ucuz yapmaz neden yapsın beklemiyorum indirim
İphone xs
Ben olsam almam iphone 11 pro max ile resmen aynı ve hala 4 kamera yok almam.Sadece bir apple a14 veya hayla a13 ü kullanırlar.
Cevapla
Enişte
Yine çok ucuz olur herhalde. Kesin alırım. Piyasada bu ucuzlukta başaka ürün yok çünkü.
Cevapla
İphonecuk
Aynen Enişte bu fiyattan ucuz iphone yok. Ben hem eşime hem de çocuğuma alırım her sene yeni çıkan iphone modelini.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.