Mobil

Apple iPhone 13 kutusundan birşey daha çıkardı

Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve gündemden düşmeyen yeni iPhone 13 serisi ile ilgili dikkat çeken duyurulardan biri de telefonların kutusu oldu.

Apple iPhone 13 kutusundan birşey daha çıkardı

Teknoloji devi Apple her yıl yeni bir iPhone serisi tanıtıyor ve akıllı telefonların tasarımlarında değişiklikler yapıyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan ve gündemden düşmeyen yeni iPhone 13 serisi ile ilgili dikkat çeken duyurulardan biri de telefonların kutusu oldu. iPhone 13 serisinin ambalajlarında bir değişiklik yapıldı. Geçen yıl, şarj adaptörü ve EarPod'ların çıkarılmasıyla bugüne kadarki en ince iPhone kutuları karşımıza çıkmıştı. Apple bu yıl 14 Eylül’de tanıtımı yapılan yeni iPhone 13 serisinin kutusunun etrafındaki plastik kaplamayı kaldırarak ambalajlarda bir değişiklik daha yapacak.

Apple iPhone 13 kutusundan birşey daha çıkardı

Önümüzdeki günlerde Türkiye’de ön siparişleri başlayacak olan iPhone serisinin kutusu ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. Apple iPhone 13 serisinde sadece akıllı telefonları değiştirmekle kalmamış kutuları da değiştirmiş görünüyor. Weibo’nun paylaştığı bir gönderiye göre iPhone 13 serisinin kutularında plastik ambalaj bulunmayacak.

Çıkarılan plastik sargı, kutu kapağına yapıştırılmış yırtılabilir bir kâğıt şerit ile değiştirilecek. Bu, ambalajın kaymadan ve kutu içeriğine zarar vermeden yerinde kalmasını sağlayacak. Ayrıca kutunun daha önce açılıp açılmadığını gösteren bir mühür görevi görecek.

Plastik kullanımı bırakılıyor

Apple bu haftaki açılış konuşmasında, iPhone 13 kutularındaki plastik kaplamanın kaldırılmasının "600 metrik ton plastik tasarrufu sağlayacağını" açıkladı. Plastik tüketiminin azaltılmasına katkı sağlamış olması yerinde bir karar olarak görülüyor. Apple, 2025 yılına kadar ürün ambalajındaki tüm plastiği çıkarmayı planlıyor.

Yorumlar
Hüda
Kız yemin ederim ben ı ayfon almadım
Cevapla
Hüda
Bir dönem NOKİA nasıl bir devrandı bilirsiniz Şimdi IPHONE sonlara geldi. Tez HUAWEİ ye yapışın. Devrim yenilikleri yolda geliyor
Cevapla
Savaş
Kutuda telefon cikiyormu?
Cevapla
Ulaş
Yok sadece kutuya para veriyoruz
Ali
10 binlik telefona 9500 TL vergi ödemek
Cevapla
Hüda
Orhan ırmak espiri yaptı , Gülün !😏
Orhan Irmak
Almadığın zaman ödemiyorsunuz
Polat
Apple b............... Çıkardı
Cevapla
Hüda
Ne çıkardı. B serisi mi Hani nerde dıymadık
Ulaş
+1
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.